Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25082 miejsce

Ostrowiec Świętokrzyski: Kuba Badach na walentynki

W Dniu Zakochanych, 14 lutego 2012 roku, w Kinie Etiuda w Ostrowcu Świętokrzyskim wystąpi jeden z najciekawszych polskich wokalistów, Kuba Badach.

Plakat reklamujący koncert Kuby Badacha w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. www.mck.ostrowiec.plOrganizator koncertu, Miejskie Centrum Kultury, tak przedstawia sylwetkę artysty na swojej stronie internetowej: "Kuba Badach, 36-letni wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer i producent muzyczny jest liderem funky-popowego zespołu "Poluzjanci" oraz wokalistą jazzowej grupy "The Globetrotters". Zadebiutował jako dwunastolatek w 1988 r, kiedy to nagrał płytę z kolędami napisanymi specjalnie dla niego przez Wiesława Pieregorólkę, Jerzego Siemasza i Jacka Cygana. W 1996 rozpoczął edukację na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej, której jest absolwentem. Nagrał dwie płyty solowe, cztery z zespołem "The Globetrotters" oraz trzy z "Poluzjantami" (ostatnią, zatytułowaną "Trzy metry ponad ziemią" w ubiegłym roku - przyp. KK). Kuba Badach gościnnie wziął udział w nagraniach m.in. Roberta Jansona, Katarzyny Gaertner, Ewy Bem, Doroty Miskiewicz, Kayah, Anny Szarmach i Anny Dereszowskiej. W ubiegłym roku otrzymał statuetkę Fryderyka ( w kategorii Wokalista Roku)".

Będzie to kolejny występ tego piosenkarza w mieście nad Kamienną (7 kwietnia 2000 roku dał on tu znakomity koncert z zespołem "The Globetrotters" podczas Zaduszek Jazzowych). Tym razem Kuba Badach wystąpi z repertuarem, który nagrał na płycie z 2009 roku "Tribute to Andrzej Zaucha". Nowych aranżacji piosenek niezapomnianego krakowskiego artysty zmarłego tragicznie w 1991 roku dokonali: Jacek Piskorz i sam Badach. Piosenkarzowi towarzyszyć będą: Jacek Piskorz - piano, Marcin Górny - piano, Przemysław Maciołek - gitara, Grzegorz Piotrowski - saksofon, Robert Kubiszyn - kontrabas, Robert Luty - perkusja.

Bilety na koncert Kuby Badacha "Tribute to Andrzej Zaucha" będą dostępne w przedsprzedaży wyłącznie w kasie Kina Etiuda w Ostrowcu od piątku, 27 stycznia 2012 r. Cena biletu: 20 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.