Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski. Kultura dla sześćdziesięciolatków

Z myślą o osobach w wieku 60 + Muzeum Historyczno - Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki w Ostrowcu Świętokrzyskim przygotowują darmowe zwiedzanie obu obiektów i plener malarski. Wszystko to w dniach 24 - 25 września 2016 roku.

Akcja 60 + kultura odbędzie się w dniach 24-25 września. / Fot. materiał Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimMuzeum Historyczno – Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z Rezerwatem Krzemionki zapraszają wszystkich seniorów do włączenia się w tegoroczną edycję wydarzenia "60 + kultura" rozpoczętego w ubiegłym roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W dniach 24 i 25 września br. (sobota - niedziela) wszystkie osoby powyżej 60. roku życia będą mogły zwiedzić muzeum bezpłatnie. Dodatkowo w godzinach 11 - 14 pracownicy ostrowieckiej placówki zorganizuje wspólnie z sekcją plastyczną Uniwersytetu Trzeciego Wieku plener malarski w parku przy Pałacu Wielopolskich w Częstocicach, gdzie mieści się MH-A. Plener będzie otwarty dla wszystkich, którzy wcześniej zgłoszą się telefonicznie (nr tel. 41 330 45 50 (wew.60) lub mailowo (sekretariat@krzemionki.info). Do dyspozycji uczestników będą sztalugi i materiały plastyczne.W ramach akcji odbędzie się plener malarski. / Fot. materiał Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim

W ubiegłym roku w ramach akcji "60 + kultura" ponad 300 instytucji kultury w całej Polsce otworzyły dla seniorów swoje drzwi zupełnie za darmo. W tym roku MKiDN kontynuuje tę akcję, która wpisuje się w działający już na różnych polach program Kultura Dostępna. Inicjatywa ta skierowana jest do osób powyżej 60. roku życia. Ideą programu jest stworzenie warunków umożliwiających seniorom bezpłatne odwiedziny w instytucjach kultury lub nabycie biletu wstępu za symboliczną złotówkę. Akcja przyczynia się do wzrostu zainteresowania ze strony środowisk seniorskich lokalnymi instytucjami kultury i ich ofertą. Tym samym zwiększa świadome uczestnictwo w kulturze tej grupy wiekowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Piękna inicjatywa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.