Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21941 miejsce

Ostrowiec Świętokrzyski: Lato w muzeum

Muzeum Historyczno - Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza dzieci spędzające lato w mieście do skorzystania z letniej oferty skierowanej do osób indywidualnych i grup zorganizowanych.

Muzeum Historyczno - Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakPierwsze zajęcia, którymi były warsztaty "Indiańskie lato" odbyły się w środę, 8 lipca 2015 roku. Do 26 sierpnia w pałacu Wielopolskich, gdzie ostrowieckie muzeum ma swoją siedzibę, odbędzie się jeszcze pięć zajęć o charakterze lekcji lub warsztatów. Magdalena Głąb z Muzeum Historyczno - Archeologicznego przedstawia program akcji "Lato w muzeum":

15 lipca/godz. 11.00 – lekcja ZE SZLACHECKIEGO RODU - HISTORIA HERBU - 5 zł/os.
Czym jest oraz komu służył herb? Jakie są rodzaje herbów i jaka jest ich budowa? Na te pytania odpowiemy poprzez prezentację multimedialną, w przestrzeni muzealnej poszukamy przykładów herbów, a w części warsztatowej zaprojektujemy herb swojej rodziny.

22 lica/godz. 11.00 - warsztaty WCZASY POD GRUSZĄ - 8 zł/os.
Zabawy jak za dawnych lat - spróbujemy odtworzyć zabawy naszych rodziców. Może zagramy w "diabełka" lub w "klasy"? A może spróbujemy swoich sił w kapslowym "Wyścigu Pokoju" lub zmierzymy się w grze "państwa – miasta"? Po zabawach stworzymy wakacyjny obrazek na szkle.Program akcji Lato w muzeum. / Fot. materiał

29 lipca/godz. 11.00 - lekcja LEGENDY ŚWIĘTOKRZYSKIE - 5 zł/os.
Kim jest tajemniczy Pielgrzym? Czym jest madejowe łoże? Co czarownice robiły na sabatach? Jakie tajemnice skrywa zamek w Chęcinach i krzyżtoporskie lochy? Odpowiedzi na te pytania usłyszycie podczas zajęć edukacyjnych w naszym muzeum. W części warsztatowej narysujemy motyw z najciekawszej według Was legendy.

19 sierpnia/godz. 11.00 - warsztaty GRECKIE WAKACJE NA OLIMPIE - 8 zł/os.
Puszka Pandory, Pięta Achillesa, Syzyfowe Prace, Koń trojański - co znaczą te pojęcia? Poznamy również najważniejszych na Olimpie - bogów i boginie. W części warsztatowej wykonamy "wieniec laurowy" oraz ozdobimy naczynie greckimi motywami.

26 sierpnia/godz. 11:00 - lekcja PORTRET JAŚNIE PANA - 5 zł/os.
Zajęcia prowadzone w oparciu o prezentowany na wystawie stałej poczet królów i książąt polskich wg. Bacciarellego. Poznamy insygnia władzy królewskiej oraz symbolikę kolorów. Na koniec staniemy się „nadwornymi malarzami” i wykonamy portret wybranego króla lub księcia .

Zgłoszeń na zajęcia, także grup zorganizowanych, dokonać można pod numerem telefonu 41 265 36 51; szczegóły na stronie www.muzeumostrowiec.pl. Muzeum zapewnia wszystkie materiały niezbędne do przeprowadzenia zajęć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.