Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski. Lekcje w rezerwacie archeologicznym

Wraz z nastaniem wiosny Muzeum Historyczno - Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaproponowało dzieciom i młodzież interesującą ofertę, jaką są lekcje archeologiczne w Rezerwacie Krzemionki.

Zajęcia w rezerwacie Krzemionki. / Fot. Kamil StelmasikPodczas zajęć będzie można się dowiedzieć, jak żyli ludzie ponad 5000 lat p.n.e., jak polowali, jak wykonywali narzędzia codziennego użytku. Będzie można również poznać przyrodę rezerwatu przyrodniczo - archeologicznego w Krzemionkach i nauczyć się rozpoznawać tropy zwierząt oraz odgłosy skrzydlatych mieszkańców tego lasu.
- Na wiosnę zapraszamy do skorzystania z oferty edukacyjnej Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki - mówi Kamil Stelmasik z działu promocji MH-A. - Warsztaty archeologiczne i lekcje muzealne oferowane przez muzeum dają możliwość przyjrzenia się pradziejom oraz pracy archeologa. Zajęcia odbywają się w zrekonstruowanej osadzie neolitycznej na świeżym powietrzu w otoczeniu lasu. W odtworzonych zabudowaniach mieszkalnych ludności epoki kamienia i wczesnej epoki brązu, uczestnicy zajęć zapoznają się z procesem udomowieniem zbóż, hodowlą zwierząt, z podstawowymi narzędziami używanymi do pracy na roli w epoce kamienia, przygotowywaniem mąki na prostych żarnach, lepieniem naczyń w ręku, bez użycia koła garncarskiego.Zajęcia w rezerwacie Krzemionki. / Fot. Kamil Stelmasik

Na zakończenie organizowane będą zawody w strzelaniu z łuku. Lekcje muzealne obejmują również zagadnienia związane z historią archeologii, które omówione zostaną na podstawie wielkich odkryć w Egipcie, Troi i Bliskim Wschodzie. Dzieci i młodzież zdobędą również wiedzę na temat pracy współczesnego archeologa.

Zajęcia w Muzeum Historyczno - Archeologicznym i rezerwacie w Krzemionkach trwają około 1,5 godziny. Koszt warsztatów wynosi 11 zł od osoby, a lekcji muzealnych 5 zł od osoby. Więcej informacji na stronie www.krzemionki.pl w zakładce Edukacja. Zapisy i rezerwacja na zajęcia prowadzona jest pod nr. telefonu 41 330-45-50, 669-970-499 lub mailowo rezerwacje@krzemionki.info.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.