Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski. Licytacja z wiarą w lepszy świat

Zgodnie z dwunastoletnią już tradycją Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim zorganizował aukcję i kiermasz Bożonarodzeniowy. Pozyskane w ich wyniku środki pomogą lepiej realizować zadania, które stoją przed placówką.

Gadżety do licytacji. / Fot. Krzysztof KrzakImpreza jak zwykle została przygotowana z ogromnym rozmachem i profesjonalizmem. Dzięki zabiegom dyrektora placówki,Dyrektor ZSS, Elżbieta Rutecka rozpoczyna XII Kiermasz i Aukcję Bożonarodzeniową. / Fot. Krzysztof Krzak Elżbiety Ruteckiej, zaangażowaniu kadry pedagogicznej Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Iłżeckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim udało się zdobyć wyjątkowo dużo cennych, a na pewno interesujących przedmiotów, które bardzo szybko znajdywały nabywców. Niemała w tym zasługa Marzeny Piotrowskiej, nauczycielki profesjonalnie prowadzącej aukcję z pomocą uczniów ZSS. Tradycyjnie już grupę najbardziej zaangażowaną w pomoc dzieciom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim były osoby związane ze sportem. Wśród darczyńców i licytujących były siatkarki Orlen Ligi KSZO z trenerem Dariuszem Parkitnym, prezes KSZO S.A. Iwona Kosiorowska, przedstawiciele Akademii Piłkarskiej Galacticos czy były reprezentant Polski w piłce nożnej Andrzej Kobylański. Zwycięzcą pierwszej licytacji okazał się Starosta Powiatu Ostrowieckiego, Zbigniew Duda, który zaoferował pokaźną kwotę za świąteczny stroik wykonany przez pracowników Zespołu Szkół Specjalnych. Nabywców znalazły również m.in. koszulki i inne gadżety ofiarowane przez trenerów Marcina Lijewskiego i Klaudiusza Hirscha, piłkarzy I drużyny VIVE Tauron Kielce, piłkarza Werder - Brema Martina Kobylańskiego, mistrzynie Polski 2015 w piłce siatkowej,Stroik świąteczny wylicytowany przez starostę ostrowieckiego. / Fot. Krzysztof Krzak drużynę Chemik Police. Nie zabrakło też przedmiotów przeznaczonych dla miłośników sztuki (obrazy: "Rower", "Bzy", Ulotne myśli", "Słoneczniki", "Lawendowy czar") czy zwolenników smakołyków (kupon na tort świąteczny, piernikowy zestaw świąteczny). Specjalny zestaw przygotował również Kabaret Moralnego Niepokoju.

Zanim jednak rozpoczęła się licytacyjna gorączka, w dobry nastrój wszystkich przybyłych do Biura Wystaw Artystycznych w dniu 11 grudnia 2015 roku wprowadzili młodzi artyści Zespołu Szkół Specjalnych, którzy z towarzyszeniem zespołu Występ artystów z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof Krzakmuzycznego złożonego z pedagogów tej placówki zaprezentowali piosenkę Braci Cugowskich "Wierzę w lepszy świat", Czerwonych Gitar "Mija rok" i kolędę "Narodził się Bóg dziecina". Po licytacji rozpoczął się Bożonarodzeniowy kiermasz, podczas którego można było nabyć świąteczne, choinkowe ozdoby, stroiki, nakrycia na wigilijny stół, które zostały wykonane przez wychowanków i kadrę pedagogiczną Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tu również nie brak było nabywców.

W piątek, 18 grudnia br. społeczność ZSS zaprasza do sali kina "Etiuda" w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie o godzinie 10 zaprezentuje jasełka zatytułowane "Białe Boże Narodzenie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Panie Wiesławie... zgadzam się z Panem:):):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle świetnie napisany artykul tego Autora

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.