Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski. Licytowali dla wyjątkowych dzieci

Sale Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim zapełniły się w piątkowy wieczór (12 grudnia 2014 r.) licznymi gośćmi, którzy przybyli tu na zaproszenie dyrekcji i pracowników miejscowego Zespołu Szkół Specjalnych.

- Witam wszystkich miłych gości, którzy skorzystali z naszego zaproszenia i przybyli dzisiaj do Biura Wystaw Artystycznych -Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim, Elżbieta Rutecka wita uczestników aukcji i kiermaszu Bożonarodzeniowego. / Fot. Krzysztof Krzak mówiła wyraźnie zadowolona frekwencją dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim, Elżbieta Rutecka. - To już po raz jedenasty spotykamy się w ten grudniowy wieczór w tym niezwykłym miejscu dzięki gościnności pani dyrektor Jolanty Chwałek. Dziękuję również wszystkim ofiarodawcom za przedmioty, które przekazali na dzisiejszą aukcję.

Aukcję prowadziła Marzena Piotrowska z Łukaszem Tyrałą i Grzegorzem Dwojakiem. / Fot. Krzysztof KrzakDyrektor Elżbieta Rutecka z satysfakcją podkreśliła, iż z roku na rok przybywa przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych i jego podopiecznych, którymi są dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim, o czym może świadczyć nie tylko liczba gadżetów przeznaczanych przez nich na aukcję, ale także liczny i aktywny udział w licytacji. Ofiarodawcami byli w tym roku nie tylko miejscowi artyści, sportowcy i przedsiębiorcy, ale także osoby z Ostrowcem Świętokrzyskim niezwiązane. Zestaw swoich płyt z autografami podarowała organizatorom Justyna Steczkowska, a wyjątkowym rarytasem była koszulka z finału Pucharu Polski 2014 w piłce siatkowej kobiet. Koszulki i piłki z autografami Prezentacja przedmiotów do licytacji. / Fot. Krzysztof Krzakprzekazali też też piłkarze ręczni KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski oraz ostrowieckie siatkarki grające w Orlen Lidze (liczna reprezentacja obu drużyn wraz z trenerami: Alaksandrem Malinowskim i Dariuszem Parkitnym pojawiła się w BWA i tak jak na boisku, tak ambitnie walczyła o poszczególne obiekty aukcji prowadzonej przez Marzenę Piotrowską i wychowanków: Łukaszem Tyrałą i Grzegorzem Dwojakiem). Wychowankowie i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych również przygotowali na licytację ciekawe gadżety (m.in. pokaźnych rozmiarów stroik, kalendarz z fotografiami uczniów), które szybko znalazły swoich nabywców.

Krótki koncert w wykonaniu wychowanków i nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakZanim jednak rozpoczęła się emocjonująca licytacja przed publicznością zaprezentowali się podopieczni ZSS, którzy z towarzyszeniem nauczycielskiego zespołu muzycznego zaśpiewali pastorałkę, a Marta Grabowa wykonała piosenkę z repertuaru Bajmu, "Przepis na świat". Entuzjazm widzów wzbudzili najmłodsi wychowankowie ostrowieckiego Zespołu Szkół Specjalnych tworzący zespół "Iskierki" w pokazie tanecznym.

Emocje aukcyjne udzielały się nie tylko dorosłym. / Fot. Krzysztof KrzakNa pierwszy ogień licytacji poszedł stroik świąteczny wykonany przez wieloletnich sponsorów Bożonarodzeniowej aukcji i kiermaszu organizowanej przez ZSS, Marzenę i Adama Lechów ze studia kwiatowego Es Flores; potem były obrazy Kingi Bajor i Roberta Rzechowicza; zestaw świąteczny wykonany przez uczestników warsztatów Centrum Integracji Społecznej, piernikowa kompozycja z cukierni "U Ani", którą nabył były starosta ostrowiecki, Zdzisław Kałamaga... Cena wywoławcza (40 złotych) szybko była podbijana przez licytantów. Najwyższą cenę osiągnęła piłka z autografami Takie cudeńka wykonane przez uczniów i instruktorów ZSS można było kupić na kiermaszu Bożonarodzeniowym. / Fot. Krzysztof Krzakostrowieckich siatkarek, zaś najmłodszą osobą licytującą była kilkuletnia Marysia Hapczyn, która nabyła świątecznego aniołka - maskotkę.
W dość szybkim tempie wszystkie przedmioty zostały zlicytowane i mógł się rozpocząć kiermasz świątecznych ozdób, stroików, kartek świątecznych, które zostały wykonane przez wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim i ich nauczycieli - instruktorów. Oblężenie przy stoiskach, gdzie je sprzedawano było ogromne. Zdobyte podczas licytacji i kiermasz środki wzbogacą konto placówki i zostaną wykorzystane na zakup artykułów niezbędnych do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych i innych oraz uatrakcyjnienie pobytu dzieci w placówce.

Natomiast we wtorek, 16 grudnia br., o godzinie 10 w sali kina Etiuda wychowankowie i pracownicy Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprezentują jasełka "Wesoła Nowina".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Piękna, uroczysta akcja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.