Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski. Łyknij kultury nie z tej bajki!

We wtorek, 15 lipca 2014 roku Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza dzieci i młodzież na pierwszy z ośmiu pikników pod wspólnym hasłem "Łyk kultury".

Plakat zachęcający do udziału w pikniku. / Fot. www.nieztejbajki.art.pl"Łyk Kultury" to cykl ośmiu jednodniowych pikników edukacyjno - artystycznych dla dzieci i młodzieży, które zorganizowane zostaną w ośmiu różnych lokalizacjach w Ostrowcu Świętokrzyskim w okresie wakacji. Pierwszy piknik odbędzie się na ostrowieckim Rynku w godzinach od 10 do 18. W ramach pikników odbędą się również bezpłatne warsztaty prowadzone przez animatorów kultury ze Stowarzyszenia Kulturotwórczego Nie z tej Bajki, które rozbudzą kreatywność wśród dzieci i młodzieży. Tematyka warsztatów zaplanowana została tak, by każdy znalazł swoje pole ekspresji. Odbędą się następujące warsztaty: kuglarskie, dizajnerskie, czytelnicze, fotograficzne, warsztaty gier ulicznych i z historii sztuki. Głównym elementem pikników będzie mobilna czytelnia, w której znajdą się najnowsze książki o sztuce i kulturze skierowane do dzieci i młodzieży. Każdy bezpłatnie będzie mógł korzystać z czytelni przez osiem godzin trwania każdego z pikników. Czytelnicy znajdą dla siebie wygodne leżaki, by w komfortowych warunkach spędzić czas z książką.Katarzyna Sobczyk - Mazan poprowadzi warsztaty czytelnicze. / Fot. Krzysztof Krzak

Na pierwszy piknik z cyklu "Łyk Kultury" zaplanowano warsztaty kuglarskie prowadzone przez cyrkowca Rafała Biesiadę (10.00 -18.00, z przerwą w godzinach 14 - 16), czytelnicze, które poprowadzi Katarzyna Mazan (10.00 -14.00) i dizajnerskie, podczas których instruktorami będą Agnieszka Połaniecka i Marcin Jedlikowski (14.00-18.00). Następnego dnia, 16 lipca, piknik zagości w Parku Fabrycznym przy ulicy Traugutta. Odbędą się warsztaty kuglarskie (10.00 -18.00), czytelnicze (10.00 -14.00) i gier ulicznych, które poprowadzi Maciej Biedka (14.00 -18.00). W czwartek, 17.07. "łyku kultury" będzie można zażyć w Parku XXV - lecia przy ulicy Kopernika. W programie: warsztaty kuglarskieWarsztaty fotograficzne podczas pikników poprowadzi Wojciech Mazan. / Fot. Krzysztof Krzak (10.00-18.00), czytelnicze (10.00-14.00) i dizajnerskie (14.00-18.00), a w piątek, 18.07. na osiedlu Pułanki. Chętni będą mogli wziąć wtedy udział w warsztatach kuglarskich (10.00-18.00), czytelniczych (10.00-14.00) i fotograficznych prowadzonych przez Wojciecha Mazana (14.00-18.00). Program pikników edukacyjno - artystycznych na dni od 4 do 7 sierpnia będą sukcesywnie podawane na stronie Stowarzyszenia Kulturotwórczego Nie z tej Bajki http://www.nieztejbajki.art.pl/ lub na Facebooku.

Cykl wydarzeń finansowany jest z dotacji celowej udzielonej z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski w 2014 roku w ramach zadania "Łyk Kultury. Cykl ośmiu pikników edukacyjno -artystycznych dla dzieci i młodzieży z Ostrowca Świętokrzyskiego". Wsparcia udzieliło Starostwo Powiatowe w Ostrowcu i Fundacja Na Rzecz Wspólnot Lokalnych "Na miejscu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.