Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski: Malarstwo, folklor i jazz

Mimo trwającej kanikuły placówki kulturalne w Ostrowcu Świętokrzyskim nie mają przerwy w organizowaniu różnorodnych imprez artystyczno - kulturalnych dla mieszkańców miasta i przyjezdnych gości. Oto kilka propozycji na nadchodzące dni.

Po wystawie Jana Walaska BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na kolejną ekspozycję. / Fot. Krzysztof KrzakW najbliższy piątek, 2 sierpnia 2013 roku, galeria Biura Wystaw Artystycznych zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Lidii Markiewicz - Niewadzi. Artystka pochodzi z Legnicy, gdzie studiowała wychowanie plastyczne w Wyższej Szkole Nauczycielskiej, a następnie malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Trewirze (Niemcy). Byłą nauczycielka plastyki i historii w Legnicy i Jaworze, a także współpracowała z tamtejszym centrum Kultury. Od 1986 roku związana jest ze środowiskiem polonijnym w Luksemburgu. Tam uczyła języka polskiego i kultury polskiej w szkole przy Polskiej Misji Katolickiej. Obecnie jest wykładowcą w Centrum Europejskim Propagowania Sztuki i kierownikiem Dziecięcego Atelier Plastycznego w Luksemburgu. W 2008 roku otrzymała Złoty Krzyż Zasługi za zasługi w popularyzowaniu polskiej kultury. Uprawia rysunek, grafikę i malarstwo, a jej prace znajdują się w zbiorach publicznych w Luksemburgu, Francji, Austrii i Polski oraz w kolekcjach prywatnych. Wernisaż wystawy prac Lidii Markiewicz - Niewadzi, która czynna będzie do końca sierpnia, rozpocznie się o godzinie 18.

Zespół Ludowy Karkonosze z Mysłakowic znów zawita do Ostrowca Świętokrzyskiego. / Fot. Krzysztof KrzakDwa dni później, 4 sierpnia br. o godzinie 15 w miejskim amfiteatrze rozpocznie się druga impreza pod nazwą Folkowisko. Organizator imprezy, Miejskie Centrum Kultury, zaprasza wszystkich miłośników świętokrzyskiej muzyki, sztuki ludowej i kuchni regionalnej. Wystąpią zespoły folklorystyczne z gminy Bodzechów i Ćmielów. W charakterze gwiazdy wystąpi Zespół Ludowy Karkonosze z Mysłakowic, który podczas Dni Ziemi 2012 podbił serca ostrowczan. Folkowisko zakończy zabawa taneczna.

Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprosi do amfiteatru także 11 sierpnia 2013 roku. O godzinie 19 wystąpi tu Boba Jazz Band. Liderem zespołu jest pianista Jan Boba, którego sukcesy artystyczne sięgają lat 60. ubiegłego wieku, był między innymi wieloletnim liderem Jazz Band Ball Orchestra.W 1986 roku Jan Boba otrzymał dyplom z Gra Boba Jazz Band. / Fot. www.mck.ostrowiec.plrąk prezydenta Ronalda Reagana za krzewienie kultury amerykańskiej. W 1990 roku założył Boba Jazz Band, w którego skład wchodzą dwa pokolenia muzyków. Boba Jazz Band koncertował m.in. z Glenn Miller Orchestra, a w 2005 roku zagrał na największym Festiwalu Jazzu Klasycznego w Sacramento, gdzie jako jeden z trzech reprezentantów Europy wystąpił przed 300 - tysięczną widownią. Zespół ma na koncie 9 płyt oraz wiele programów telewizyjnych, m. in. "Benefis Jana Boby w Teatrze Stu" i program z piosenkami Henryka Warsa w Piwnicy Pod Baranami. Wstęp na wszystkie wymienione imprezy jest bezpłatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.