Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski. Mammografia i... Andrzej Poniedzielski

Jeszcze do 15 września 2013 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim przed budynkiem starostwa stać będzie mammobus łódzkiej firmy Salve Medica. To kolejna okazja do wykonania bezpłatnych badań mammograficznych.

Aula Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim wypełniła się głównie kobietami. / Fot. Krzysztof KrzakMammobus Salve Medica gościł już w Ostrowcu Świętokrzyskim w maju br. Wówczas dziennie badało się nawet 120 kobiet z Ostrowca i okolic. Łącznie blisko 900 pań. Podczas wrześniowej sesji mammobus będzie stacjonował na placu przy Starostwie w Ostrowcu Świętokrzyskim, które jest organizatorem tych badań. Są one skierowane do pań w wieku 50 - 69 lat, które nie wykonywały mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat. Rejestracji można dokonać pod numerem telefonu 42 254 64 10 oraz 517 544 044. Dodatkowe informacje można uzyskać w Referacie Zdrowia Starostwa Powiatowego w godzinach 7.30 - 15.30, numer telefonu 41 247 61 30.

Tymczasem w piątek, 6 września, w gościnnej auli Zespołu Szkół nr 3, bardziej znanemu jako Technikum Hutniczo -Spotkanie prowadziła Anna Męczkowska, kierownik Referatu Zdrowia Starostwa Ostrowieckiego. / Fot. Krzysztof Krzak Mechaniczne odbyło się uroczyste spotkanie będące okazją do podsumowania dotychczasowych efektów wspólnych działań Referatu Zdrowia Starostwa w Ostrowcu Świętokrzyskim i łódzkiej kliniki Salve Medica. Gospodynią wieczoru była Anna Męczkowska, kierownik Referatu Zdrowia ostrowieckiego starostwa oraz wicestarosta, Eligiusz Mich, który zapoznał też przybyłych z planami starostwa w dziedzinie zdrowia do końca 2013 roku. Wśród zaproszonych gości byli też pracownicy Salve Medica oraz konsul honorowy republiki Federalnej Niemiec w Łodzi, Ewa Goczek. To dzięki jej staraniom do Ostrowca Świętokrzyskiego przyjechał Andrzej Poniedzielski, znany poeta, bard, konferansjer i kierownik literacki warszawskiego Teatru Ateneum. Miał on swoim koncertem poetycko - muzycznym "...bo kobieta", jak sam wyznał, "ocieplić" całą akcję profilaktycznego badania piersi. I tak też się stało: artysta swoim smutnawym obliczem wAndrzej Poniedzielski w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof Krzak zestawieniu z niezwykle subtelnym i inteligentnym humorem niemal od razu wprowadził licznie zgromadzonych widzów, wśród których przeważały kobiety, w pogodny, radosny, momentami melancholijny nastrój. Andrzej Poniedzielski wspominał swoje dzieciństwo spędzone w nieodległych od Ostrowca Iwaniskach, studia na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach na wydziale automatyka przemysłowa i związanych z nimi praktykach w ostrowieckiej hucie (wówczas imienia Marcelego Nowotki), gdzie studenci byli głównie wykorzystywani do prac, jak je określił Poniedzielski, typu "ziemia - ziemia", czyli do kopania rowów.

Andrzej Poniedzielski w otoczeniu słuchaczek. / Fot. Krzysztof KrzakMonologi artysty przeplatane były nastrojowymi, lirycznymi piosenkami z bardzo mądrymi, refleksyjnymi tekstami jego autorstwa. I jeśli można mieć o coś pretensję, to o to, że koncert trwał zaledwie godzinę i skończył się wówczas, gdy publiczność już była w pełni rozruszana i zaczęła z Andrzejem Poniedzielskim podśpiewywać chwytliwe i melodyjne utwory. Ale podobno lepszy niedosyt niż męczący nadmiar. Po koncercie artysta przeżył oblężenie niewiast, które pragnęły zdobyć autograf barda i zrobić sobie z nim zdjęcie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Imponująca frekwencja na badania mammograficzne .Andrzej Poniedzielski jest świetny . Gdzieś zniknął z mediów a tu proszę ...odnalazł się w Ostrowcu Świętokrzyskim w jakże pożytecznym przedsięwzięciu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciepły humor i inteligencja, doświadczenie życiowe i mądrość wyróżniają Pana Poniedzielskiego. Przewiduję kolejne oblężenie mammobusa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Napisałem "zarządała" i nie mogę skożystać :) z fónkcji "Kasój", bo "serwis tymczasowo niedostępny"...
Redakcjo, pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Swego czasu w Tarnowskich Górach Imć Andrzej Poniedzielski w równie "rzewny" sposób przywołał we wspomnieniach koleżankę, która zarządała, żeby Ów będący Poetą wymyślił "jakieś nośne cuś" dla księgarni.
Efekt brzmiał: "Kupuj podręczniki szkolne, bo ci pie.....ę...":)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.