Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski. Mężczyzna wyskoczył z płonącego budynku

Bardzo groźny pożar wybuchł w bloku przy ul. Polnej 37 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Piątkowy wieczór kilkudziesięciu mieszkańców spędziło na dworze.

 / Fot. Robert GłodekCałkowitemu spaleniu uległo mieszkanie na czwartym piętrze. Ogień, któremu towarzyszyło ogromne zadymienie, było widać z zewnątrz budynku. Płomienie sięgały daleko poza okna mieszkania. W chwili wybuchu pożaru w lokalu przebywała 2-osobowa rodzina; 82-letnia kobieta i jej 51-letni syn. Starszą panią ewakuowała straż pożarna, natomiast mężczyzna ratując się wyskoczył z okna palącego się mieszkania. W wyniku upadku doznał złamania stawu skokowego. Ponadto oboje posiadają lekkie poparzenia.

 / Fot. Robert GłodekWedług niepotwierdzonych jeszcze informacji ogień do mieszkania dostał się z klatki schodowej w chwili syn właścicielki otworzył drzwi. Jaka była rzeczywista przyczyna pożaru ustali dopiero dochodzenie policji.

W akcji gaśniczej brało udział trzy zastępy straży pożarnej. Strażacy, aby dostać się do środka używali aparatów tlenowych. Z bloku ewakuowano mieszkańców. Sprowadzono także specjalny podnośnik dzięki któremu strażacy mogli dostać się do  / Fot. Robert Głodekmieszkań także z zewnątrz. Niestety nikt nie zdołał zapanować nad wszędobylskimi gapiami. Na miejscu obecne były co prawda patrole policji i straży miejskiej ale wyraźnie nie radzili sobie z sytuacją. Nawet w czasie pracy podnośnika, bezpośrednio pod nim stały osoby postronne. Ulica Polna została zamknięta na czas akcji. Policja zorganizowała objazdy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

wew
  • wew
  • 24.11.2010 15:45

A ten śnieg? Tyle napadało w piątek?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Agata
  • Agata
  • 23.11.2010 19:55

Rzeczywiście, dość długo Robert zwlekał z wiadomością o wydarzeniu losowym, które już dziś jest mocno przeterminowane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To info z piątku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.