Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski: Muzyka poważna w amfiteatrze

Po dwudniowej uczcie muzycznej przeznaczonej dla miłośników muzyki rockowej, jaką był VI Festiwal im. Miry Kubasińskiej, Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza tym razem na "Weekend melomana" skierowany do amatorów zgoła innego rodzaju muzyki.

Od piątku do niedzieli (20-22 lipca 2012 roku) od godziny 20 w amfiteatrze w Parku Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywać się będą koncerty muzyki poważnej nazwane przez organizatora (MCK) "Weekendem melomana". W programie utwory Pergolesiego, Mozarta, Schuberta, Rossiniego, Moniuszki, Verdiego, Straussa, Szostakowicza, Góreckiego i Pucciniego.

Wykonawcami pierwszego koncertu będą: flecistka, Agnieszka Karwowska Marek Matuszczak. / Fot. www.mck.ostrowiec.ploraz Marcin Dominik Głuch. Ten pianista, dyrygent, antropolog kultury i kompozytor studiował dyrygenturę chóralną u Antoniego Szalińskiego, kameralistykę fortepianową u Krystyny Makowskiej - Ławrynowicz oraz kompozycję pod kierunkiem Romualda Twardowskiego w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 1997 roku był zatrudniony jako pianista w Performing Arts School "Dansforum" w Göteborgu w Szwecji. W 2002 roku jego balet "Wspomnienia z ogrodu" miał swoją premierę w Teatrze Tir Na Nog w Göteborgu. W latach 2002-2007 współpracował z Instytutem Polskim w Sztokholmie, Rzymie i Pradze, Szwedzkim Kościołem Protestanckim w Berlinie, w Nicei, Paryżu i Palmie na Majorce. W sezonie artystycznym 2006-2007 był gościnnym pianistą i chórmistrzem Teatru Muzycznego "Rampa" na Targówku w Warszawie, gdzie przygotowywał przedstawienie "Brat naszego Boga" z muzyką Zygmunta Koniecznego. Marcin Dominik Głuch był ponadto pianistą Baletu Monte Carlo w Monako, z którym występował na całym świecie. Pianista jest również autorem wielu publikacji naukowych poświęconych antropologii polskiej kultury muzycznej w Szwecji. Prace te odnaleźć można m.in. w Bibliotece Instytutu Polskiego w Londynie oraz Królewskiej Bibliotece w Sztokholmie.

W sobotę i w niedzielę na scenie ostrowieckiego amfiteatru wystąpią pianiści: Marcin Dominik Głuch, Marek Matuszczak oraz sopranistka liryczno - koloraturowa, Anna Kostrzyńska. Jest ona wszechstronnie wykształconą muzycznie artystką. W 1995 uzyskała dyplom jako instrumentalistka - harfistka, oraz dyplom śpiewaczki operowej. Rok później wyjechała do Włoch, gdzie do roku 2004 pobierała naukę w konserwatoriach we Florencji i w Bolonii oraz brała udział w licznych kursach wokalnych. W roku 2004 uzyskała dyplom Śpiewa Anna Kostrzyńska (sopran liryczno - koloraturowy). Przy fortepianie Marcin Dominik Głuch. / Fot. www.mck.ostrowiec.plKonserwatorium im. G.B. Martini w Bolonii. W roku 2005 wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczęła współpracę z Januszem Sporkiem, promotorem polskich artystów w Nowym Jorku. Uczestniczyła w licznych koncertach w Nowym Jorku, San Diego, Los Angeles, Ohio oraz w Sarasocie na Florydzie. Od 2009 roku Anna Kostrzyńska współpracuje z pianistą-kompozytorem, Marcinem Dominikiem Głuchem. Obydwoje przygotowują się do szeregu występów, jakie dadzą w rożnych częściach Europy.
W najbliższy weekend wystąpią dwukrotnie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wstęp na koncerty - bezpłatny.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.