Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18676 miejsce

Ostrowiec Świętokrzyski na dwóch kółkach

Sobota i niedziela (24 - 25 września 2016 r.) należą w Ostrowcu Świętokrzyskim do miłośników wszystkiego, co wiąże się z rowerami. A to za sprawą I Festiwalu Rowerowego OstrowerFest zorganizowanego przez Ostrowiecką Inicjatywę Rowerową.

- Wszystko zaczęło się kilka miesięcy temu, gdy zebrała się grupa miłośników aktywnego wypoczynku i rekreacji na dwóchKamil Stelmasik i Sebastian Majewski z Ostrowieckiej Inicjatywy Rowerowej. / Fot. Krzysztof Krzak kółkach i postanowiła rozpropagować ten sport – mówią przedstawiciele pomysłodawców OstrowerFestu, Kamil Stelmasik i Sebastian Majewski. – Urzeczywistnienie naszego pomysłu nie byłoby możliwe, gdyby nie współpraca wielu osób i wsparcie lokalnych przedsiębiorców, głównie tych związanych z branżą rowerową oraz Prezydenta Miasta, Jarosława Górczyńskiego, który objął imprezę patronatem honorowym.

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński czynnie uczestniczył w OstrowerFeście. / Fot. Krzysztof KrzakWłodarz miasta wziął udział w otwarciu dwudniowej imprezy i odbył rundę honorową na jednośladzie po ostrowieckim Rynku. – Rowerzystów w naszym mieście jest coraz więcej – mówił dziennikarzom Jarosław Górczyński. – Stąd decyzja wybudowania czterech stacji naprawy rowerów. Być może dojdziemy również do tego, że będziemy mieli wypożyczalnię rowerów. Najpierw musimy jednak połączyć ścieżkami rowerowymi główne ciągi komunikacyjne. Tymczasem takie imprezy jak OstrowerFest mogą zawsze liczyć na wsparcie ze strony Urzędu Miasta, bo to jest znakomite połączenie sportu, zdrowia i przyjemnego wypoczynku.

Organizatorzy OstrowerFestu z Prezydentem Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosławem Górczyńskim. / Fot. Krzysztof KrzakPrezydent Ostrowca Świętokrzyskiego zapowiedział jednocześnie, że przemierzy na swoim jednośladzie trasę niedzielnego rajdu rowerowego, który został zaplanowany przez organizatorów na niedzielne przedpołudnie. Będzie ona mierzyć około 20 kilometrów. Rozpocznie się na Rynku i przebiegać będzie kilkoma ulicami miasta przez Karczmę Miłkowską Nową Dębową Wolę, aż po leśniczówkę Zwierzyniec na Gutwinie, gdzie odbędzie się zakończenie Festiwalu Rowerowego.Konkurs 'Kto wolniej pokona odcinek trasy?' / Fot. Krzysztof Krzak

A tymczasem sobotnia odsłona OstrowerFestu przyniosła wiele wydarzeń na ostrowieckim Rynku. Na specjalnej ekspozycji można było zobaczyć wytwory przemysłu rowerowego na przestrzeni wielu lat, a także zobaczyć i kupić najnowsze produkty Na BMX-ie szaleje Paweł Spychaj. / Fot. Krzysztof Krzakproducentów jednośladów – rarytasem była replika roweru, na którym Maja Włoszczowska zdobyła srebrny medal olimpijski. Był pokaz umiejętności Pawła Spychaja na BMX-ie, opowieści Zbigniewa Pacelta, olimpijczyka i byłego posła na Sejm RP o jego rowerowej pasji i Zbigniewa Pękali o "ostrowieckim ringu". Policjanci znakowali przyprowadzone przez właścicieli rowery, a "Lecznica rowerów" Sebastiana Majewskiego dokonywała szybkich reperacji sprzętu. Przede wszystkim jednak odbywały się konkursy z nagrodami ufundowanymi przez sponsorów: konkurs na najwolniejsze przejechanie wyznaczonego odcinka, slalom w … płetwach na rowerze, wyścig na trenażerze (kto szybciej pokona 1 kilometr), pompowanie dętki na czas aż do jej efektownego pęknięcia, konkurs rysunkowy "Mój wymarzony rowerek" (tuPompowanie opony rowerowej na czas. / Fot. Krzysztof Krzak nagrodami były jednoślady dziecięce ufundowane przez znakomitego polskiego kolarza, urodzonego w Ostrowcu Świętokrzyskim Kamila Zielińskiego) i wiele innych.

W płetwach na rowerze? Można i tak! / Fot. Krzysztof KrzakW godzinach popołudniowych OstrowerFest przeniósł się do gościnnej Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury, gdzie autorka bloga „Rowerowy kRaj”, Barbara Pasik i jej przyjaciele opowiedzieli o rowerowej wyprawie wzdłuż Dunaju. Na zakończenie pokazano szwedzki film Fredrika Gerttena "Rowery kontra samochody". Profesjonalnie przygotowana i sprawnie przeprowadzona impreza przyciągnęła wielu nie tylko zwolenników czynnego uprawiania cyklizmu, ale także sporo osób chcących w interesujący sposób spędzić sobotni czas. Część z nich pewnie wyruszy na trasę ostrowerowego rajdu w niedzielę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Rowery? Kocham, dlatego tekst przeczytałam z dużym zainteresowaniem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.