Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19620 miejsce

Ostrowiec Świętokrzyski: Nowy rok kulturalny czas zainaugurować!

W sobotni, deszczowy wieczór (27 października 2012 r.) w Ostrowcu Świętokrzyskim uroczyście zainaugurowano Rok Kulturalny 2012/2013. Przy okazji podsumowano miniony sezon i nagrodzeni zostali ostrowieccy animatorzy kultury.

Harfistka, Anna Faber podczas koncertu w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakGospodarzami uroczystości, która odbywała się w gościnnych progach galerii Biura Wystaw Artystycznych byli: Elżbieta Baran, dyrektorka Miejskiego Centrum Kultury i Jarosław Wilczyński, Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Wieczór rozpoczął się nastrojowym koncertem w wykonaniu Anny Faber, nazywanej "czarodziejką harfy", która oprócz gry na tym "magicznym" instrumencie, jest także autorką wdrażanego w Polsce programu "Jak zamienić stres w siłę twórczą". W Ostrowcu Świętokrzyskim zaprezentowała 40 - minutowy koncert z bardzo różnorodną gatunkowo muzyką.

Oprócz utworów celtyckich i szkockich zaprezentowała kompozycje (także śpiewane) oparte na motywach indyjskich, "Zimową piosenkę", "Lilianę" Michała Urbaniaka, a także znany standard z filmu "Absolwent". W przerwach między poszczególnymi utworami Anna Faber opowiadała o niezwykłym instrumencie, jakim jest harfa, na której "żeby grać, trzeba się naszarpać", pokazywała klucz do strojenia, przypominający korkociąg do otwierania wina... Artystka przeprowadziła też szybki konkurs, w którym nagrodą była jej płyta "The swinging harp".

W części oficjalnej głos zabrał Prezydent Miasta, Jarosław Wilczyński, który podsumował miniony sezon w ostrowieckiej kulturze, w której mimo powszechnego kryzysu dzieje się niezwykle dużo. Prezydent przypomniał najciekawsze imprezy organizowane przez wiodące placówki Ostrowca Świętokrzyskiego: Miejskie Centrum Kultury, Biuro Wystaw Artystycznych czy Miejska Biblioteka Publiczna, a także stowarzyszenia: Krzywa Kultury i Nie z Tej Bajki. Prezydent zapowiedział także, że jeszcze w tym roku zostanie uruchomiony Internetowe Centrum Kultury, który połączy Ostrowiec Świętokrzyski, Skarżysko - Kamienną, Starachowice i Bibliotekę Jagiellońską w Krakowie. Pozwoli to na wspólne organizowanie i transmitowanie imprez kulturalnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.