Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski. Ostatni dzień rozliczeń z fiskusem

Wtorek, 30 kwietnia 2013 roku, jest ostatnim dniem, gdy zgodnie z obowiązującymi przepisami należy się rozliczyć z urzędami skarbowymi za rok 2012.

Urząd Skarbowy w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakWiele urzędów skarbowych, w tym także ten w Ostrowcu Świętokrzyskim, pracowało w ostatnim dniu składania deklaracji podatkowych dłużej niż zazwyczaj (najczęściej do godziny 18). Wszystko to z myślą o tych podatnikach, którzy złożenie PIT - u zostawiają zwykle na ostatnią chwilę. Jak poinformował na antenie Ostrowiec TV Mirosław Sejdziński, zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, do wtorku rozliczyło się z fiskusem ponad 90 procent podatników. Brakuje jeszcze około 3,5 tysiąca zeznań. Spóźnialscy mają jednak czas do północy, by wysłać zeznanie pocztą tradycyjną lub elektroniczną za pomocą stron www.szybkipit.pl lub www.e-deklaracje.gov.pl.

Jak zauważa wicenaczelnik ostrowieckiej skarbówki, coraz więcej ostrowczan korzysta z możliwości rozliczenia się przez Internet. W ubiegłym roku w ten sposób rozliczenie wysłało 4210 podatników z powiatu ostrowieckiego, a na ostatni dzień kwietnia 2013 roku było ich już 7930. Niewykluczone, iż przez Internet doślą swoje sprawozdania podatkowe osoby, które chcąc uniknąć kary finansowej (od 160 do 3 tysięcy złotych), zrobią wszystko, by rozliczyć się z fiskusem w ustawowym terminie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.