Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski. Ostatni sprawdzian przed Pucharem Polski w pływaniu

W zbliżający się weekend czyli 7-8 maja odbędą się kolejne zawody z cyklu Grand Prix - Puchar Polski w pływaniu. Impreza rozegrana zostanie w Ostrowcu Świętokrzyskim na Pływalni "Rawszczyzna". Wystartuje czołówka polskich zawodników.

W zawodach wezmą udział medaliści Mistrzostw Europy i Świata z Pawłem Korzeniowskim i Otylią Jędrzejczak na czele. Będzie to ostatni sprawdzian formy przed Głównymi Mistrzostwami Polski, które odbędą się także w Ostrowcu.

Oprócz wspomnianych liderów polskiego pływania udział zapowiedziały Gorzowskie zawodniczki Alicja Tchórz, Mirela Olczak, Paulina Zachoszcz oraz liderka cyklu Aleksandra Urbańczyk z Łódzkiej Trójki. Wśród panów zobaczymy między innymi Radosława Kawęckiego. Zielonogórzanin to wicemistrz Europy na 200m stylem grzbietowym. Mocno obstawione będą zwłaszcza wyścigi w stylach klasycznym i zmiennym.

Fani pływania szczególnie przyglądać się będą Otyli Jędrzejczak, która wystartuje pierwszy raz po powrocie do prawdziwego treningu. Otylia ostatnie miesiące spędziła w USA, trenując w Kalifornii z Dave'em Salo. W tej samej drużynie pracuje mistrz świata z Melbourne z 2007r Mateusz Sawrymowicz.

W klasyfikacji generalnej Grand Prix prowadzą Aleksandra Urbańczyk (7991pkt.)
i Paweł Korzeniowski(8133pkt.) u mężczyzn. Pełne zestawienie po kliknięciu:
GP Mężczyźni
GP Kobiety

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.