Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski. Państwo dofinansuje naprawę osuwiska

Naprawa osuwiska ziemi w Ostrowcu Świętokrzyskim, do którego doszło w nocy z 18 na 19 grudnia minionego roku, będzie dofinansowane z budżetu państwa.

Osuwisko w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakTaką wiadomość przywieźli w czwartek, 10 stycznia, włodarze powiatu ostrowieckiego i miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Zdzisław Kałamaga (starosta) i Jarosław Wilczyński (prezydent miasta) z Warszawy. Podczas wizyty w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji prowadzili oni rozmowy na temat możliwości pomocy państwa dla ostrowieckich władz samorządowych w zakresie naprawy osuniętej skarpy i zniszczonej ulicy Polnej, jednej z głównych arterii miasta. Możliwości budżetowe obu samorządów nie są wystarczające na przeprowadzenie tej skomplikowanej i drogiej operacji, która tylko według wstępnych szacunków może wynieść milion złotych.

Starosta ostrowiecki, Zdzisław Kałamaga poinformował media, iż w MAiC zapewniono go i prezydenta Jarosława Wilczyńskiego, iż otrzymają promesę w wysokości 80 procent kosztów usuwania skutków katastrofy budowlanej z grudnia, której przyczyną według opinii dyrektora Karpackiego Oddziału Państwowego Instytutu Geologicznego w Krakowie, prof. Józefa Chowańca było rozszczelnienie starych rur wodociągowych. Cała procedura odbędzie się za pośrednictwem wojewody świętokrzyskiego, Bożentyny Pałki - Koruby, która formalnie może się o taką promesę ubiegać. Pozostałe 20 procent zapłacą po połowie samorząd powiatowy i miejski. Termin rozpoczęcia prac będzie uzależniony od wyników ekspertyz geologicznych. Mają one być przeprowadzone do końca stycznia, natomiast program naprawy ostrowieckiej skarpy powinien zostać opracowany do końca maja 2013 roku.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.