Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski: Pediatrzy potrzebni od zaraz!

Czerwiec będzie drugim miesiącem zawieszenia funkcjonowania oddziału pediatrii Szpitala Miejskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dyrektor placówki, Józef Grabowski, wystąpił w tej sprawie ze stosownym wnioskiem do Narodowego Funduszu Zdrowia.

Ostrowiecki szpital poszukuje pediatrów i neonatologów. / Fot. sxc.hu/http://www.freeimages.com/browse.phtml?f=download&id=195269Powodem zawieszenia działalności oddziału pediatrycznego ostrowieckiej lecznicy były kłopoty kadrowe powstałe po odejściu na emeryturę ordynator Longiny Warsińskiej - Bogackiej. Nikt z ostrowieckich pediatrów nie chciał się podjąć prowadzenia tego oddziału, mimo usilnych namów i starań dyrekcji szpitala i organu prowadzącego, czyli starosty ostrowieckiego, Zdzisława Kałamagi. Te zabiegi są kontynuowane do tej pory.

Dyrektor szpitala, Józef Grabowski poszukiwał pediatrów m.in. w lubelskim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym, jednakże nikt z 67 pracujących tam lekarzy - rezydentów nie zdecydował się na podjęcie pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nie pomogły ogłoszenia w prasie, kontakty z konsultantem wojewódzkim ds. pediatrii i izbami lekarskimi. Ulotki z informacją o wakujących etatach pediatrycznych kolportowali też na swoich uczelniach studenci medycyny odbywający praktyki w ostrowieckim szpitalu. Dla potencjalnego ordynatora pediatrii pochodzącego spoza Ostrowca Świętokrzyskiego istnieje możliwość zapewnienia mieszkania. Mimo to wciąż aktualne jest ogłoszenie, które znaleźć można na stronie www.zoz.ostrowiec.pl anonsujące co następuje: "Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. informuje, że zatrudni od zaraz lekarzy pediatrów, neonatologów na następujących stanowiskach: kierownika, zastępcy kierownika, starszego asystenta, asystenta i młodszego asystenta". Ostrowiecki szpital posiada również w ramach rezydentury lub etatu dwa wolne miejsca specjalizacyjne na oddziale pediatrii i jedno na neonatologii.

Dodatkowe informacje można będzie uzyskać od dyrektora naczelnego i zastępcy dyrektora ds. lecznictwa pod numerem telefonu (41) 266-44-21 lub w Dziale kadrowo - płacowym pod numerem: (41) 266-44-40 wew. 121.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie ma chętnych? Jacyś wybredni ci lekarze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.