Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski: Plener rzeźby śniegowej

Oryginalnie rozpoczęła w sobotę, 16 lutego 2013 roku, działalność Galeria Anka przy ulicy Sienkiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim, reklamująca się jako miejsce inne niż wszystkie.

Galeria Anka w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakJej właściciel, Mirosław Lipiec, zaprosił wszystkich chętnych na "Sienkiewiczolepy 2013", czyli amatorski plenerowy konkurs rzeźby ze śniegu. Do swojej inicjatywy przekonała wszystkich miłośników ulicy Sienkiewicza, jednej z najdłuższych arterii w Ostrowcu Świętokrzyskim i grono pedagogiczne okolicznych placówek oświatowych. Na apel organizatorów odpowiedziało kilkanaście czteroosobowych zespołów, które w sobotnie przedpołudnie stanęło w szranki konkursowe. Główną nagrodą były bilety na koncert zespołów Enej, Afera i Lao Che, który odbędzie się w najbliższy piątek, 22 lutego, w hali sportowo - widowiskowej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Plener odbywał się na skwerku przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii. Rzeźby mogły być zrobione jedynie ze śniegu i wody, zawodnicy mogli wykorzystywać różnorakie narzędzia, takie jak piły, liny, urządzenia do spryskiwania śniegu. Organizatorzy nie określili tematyki wykonywanych prac, w związku z czym zawodnicy i ich wyobraźnia nie mieli pod tym względem żadnychWyróżniona praca wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof Krzak ograniczeń. Wśród prac przez nich wykonanych znalazły się więc m.in. policyjny radiowóz, otwarta Biblia, szopka betlejemska, piłka, but sportowy, dinozaur, żółw, postacie z bajek i ... sedes.

Rzeźba przedstawiająca dinozaura zdobyła I nagrodę. / Fot. Krzysztof KrzakJak przyznał Mirosław Lipiec, który przewodniczył konkursowemu jury, oceniający mieli niełatwe zadanie, bowiem inwencja twórcza młodych rzeźbiarzy śniegowych ich zaskoczyła. Ostatecznie I nagrodę przyznano dinozaurowi wykonanemu przez drużynę podopiecznych Zakładu Poprawczego w Ostrowcu Świętokrzyskim. II miejsce zajęły uczennice Liceum Mistrzostwa Sportowego ze swoją rzeźbą siatkarza Heńka. Dziewczyny otrzymały karnety na wybrany film w ostrowieckim kinie Etiuda. Na trzecim miejscu znalazł się "Żółw". Wyróżniono także wspomniany wyżej sedes, dzieło uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 i śniegową książkę, wykonaną przez wychowanków MOS. Wszyscy uczestnicy amatorskiego plenerowego konkursu rzeźby ze śniegu otrzymali dyplomy uczestnictwa w imprezie. Organizatorzy z Galerii Anka planują dalszą współpracę z mieszkańcami ulicy Sienkiewicza (i nie tylko) w Ostrowcu. Już w marcu odbędzie się konkurs na najbardziej oryginalną marzannę i palmę wielkanocną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawa inicjatywa - tym bardziej, że odbywa się przy jednej z głównych ulic, a nie na przykład na dziedzińcu muzealnym:) "Sienkiewiczolepy" - nazwa przywołuje zainteresowanie pisarza rzeźbą - zwłaszcza rzeźbą (ubolewał, że sztuka ta wyraźnie podupadła po wspaniałym rozkwicie w starożytności) i przypomina postaci rzeźbiarzy, jakich stworzył...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.