Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski. "Poczuj sztukę", przyjdź na koncert!

Kolejne ciekawe propozycje dla miłośników sztuki (w tym także tych najmłodszych) ma Muzeum Historyczno - Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jedną z nich będzie edukacyjna wystawa multimedialna.

Plakat wystawy Poczuj sztukę. / Fot. materiał prasowy muzeumW sobotę, 1 lutego 2014 roku o godzinie 17 w siedzibie Muzeum Historyczno - Archeologicznego w rezerwacie Krzemionki otwarta zostanie wystawa "Poczuj sztukę", której ideę opracowała Lucyna Mizera, dyrektor Muzeum Okręgowego w Stalowej Woli, zaś autorką koncepcji oraz projektu ekspozycji jest Karolina Perrin. Kamil Stelmasik z Działu Promocji, Współpracy i Projektów ostrowieckiego muzeum informuje, iż wystawa inspirowana jest kulturą ludową Lasowiaków. Celem ekspozycji jest doświadczanie zmysłowe sztuki, uwrażliwienie innych zmysłów niż zmysł wzroku. Zwiedzający poruszając się po wystawie, będą mieli możliwość rozpoznawania kształtów i odbierania różnych bodźców zewnętrznych. Będą rozwijać wyobraźnię przestrzenną, wrażliwość na dotyk, słuch i węch. Wystawa jednocześnie uczy i bawi, ćwiczy pamięć i koncentrację. Wystawa uczy, bawi, ćwiczy pamięć i koncentrację. / Fot. archiwum Muzeum Okręgowego w Stalowej Woli
Multimedialną przestrzeń tworzy 8 interaktywnych eksponatów zaawansowanych technologicznie. Każdy eksponat wprowadza w inny świat doznań: "Zobacz niewidzialne", "Muśnij wiatr" i "Dotknij dźwięku" - to tylko niektóre z nich.
Dopełnieniem ekspozycji będzie oferta edukacyjna skierowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Organizatorzy chcą, aby wystawa stała się inspiracją do przemyśleń na temat zmysłów, za pomocą których odbieramy otaczający nas świat. W trakcie warsztatów uczestnicy wyruszą na spacer do lasu w poszukiwaniu zapachów, wrażeń dotykowych, słuchowych, a może i smaków. Wystawa "Poczuj sztukę" na Krzemionkach będzie można oglądać, a w zasadzie w niej uczestniczyć do końca września bieżącego roku.

Gospodarzem koncertu w ostrowieckim muzeum będzie Artur Jaroń. / Fot. Krzysztof KrzakTydzień po otwarciu tej wystawy Muzeum Historyczno - Archeologiczne zaprasza do siedziby w Pałacu Wielopolskich na tradycyjny koncert karnawałowy. Wystąpią w nim soliści: Renata Drozd - sopran, Dominik Sutowicz - tenor oraz zespół Strauss Ensemble. Gospodarzem wieczoru będzie Artur Jaroń.
W programie koncertu znajdą się najpiękniejsze melodie operetkowe, a także marsze, walce, czardasze, fokstroty, polki oraz przeboje muzyki filmowej. Bilety w cenie 35 zł można nabyć od wtorku 21 stycznia w Muzeum Historyczno - Archeologicznym przy ulicy Świętokrzyskiej 37. Liczba biletów jest ograniczona. Rezerwacje oraz więcej informacji pod numerem telefonu 41 265 36 51.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.