Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski: Pojedynek b-boyów

Z kilkudziesięciominutowym opóźnieniem rozpoczął się w sobotę, 1 września w Ostrowcu Świętokrzyskim II Ogólnopolski Turniej Tańca Breakdance "So Fresh So Clean", nad którym patronat sprawował Prezydent Miasta, Jarosław Wilczyński.

Rozgrzewka przed turniejem. / Fot. Krzysztof KrzakOrganizatorem imprezy było Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Właściwe zmagania b-boyów poprzedziły warsztaty w sali baletowej mieszczącej się w budynku kina Etiuda prowadzone przez dwóch uznanych w środowisku instruktorów: Skoorę i K - mila.

Do rywalizacji w amfiteatrze w parku Miejskim przystąpiło 10 ekip b-boyowych z całej Polski. Rywalizowały one w systemie "pięciu na pięciu". Oceniało ich jury w składzie: Skoora (SSF), Decó (Stylowa Spółka Społem) i Meffo (Funky Masons / Polskee Flavour / Catch The Flava). Główną nagrodę w wysokości 4 tysięcy złotych wywalczyły "Szare Kamienie", w skład których wchodzą b - boye z Gdańska, Wrocławia i Warszawy. II miejsce zdobyli tancerze z kieleckiego składu "Broken Glass 2", a III - polsko - duński "Fox Footwork".
Oprawę muzyczną II Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Breakdance "So Fresh So Clean" zapewniali didżeje: Bart (Dope Shit Productionz) i Przeplach (Stylowa Spółka Społem). Imprezę prowadzili do spółki Sierber i Mąka.

Kamil Lipka (w środku) jest inicjatorem ostrowieckiej imprezy i zwycięzcą tegorocznej top rock battle. Na zdjęciu towarzyszą mu prowadzący turniej Sieber i Mąka. / Fot. Krzysztof KrzakPóźnym wieczorem w Klubie Muzycznym Perspektywy odbyło się afterparty, podczas którego rozegrano turniej top rock battle. Tutaj z kolei rywalizowano w formule "jeden na jeden". Bezkonkurencyjny w tej konkurencji okazał się Kamil Lipka z sekcji breakdance Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, absolwent Wydziału Teatru Tańca PWST w Krakowie, pomysłodawca "So Fresh So Clean".

Pojedynkowi b - boyów towarzyszyło również graffiti jam. Graficiarze w profesjonalny sposób ozdabiali mury okalające bazę Zakładu Usług Miejskich przy ulicy Żeromskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.