Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski. Przedświąteczna sobota w muzeum

Muzeum Historyczno - Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim kontynuuje edukacyjny cykl przeznaczony głównie dla dzieci zatytułowany "Sobota w muzeum". Kolejne zajęcia odbędą się 14 grudnia 2013 roku.

Muzeum Historyczno - Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na kolejną Sobotę w muzeum. / Fot. Krzysztof KrzakNiedawne, listopadowe zajęcia w Muzeum Historyczno - Archeologicznym w Ostrowcu Świętokrzyskim poświęcone były andrzejkowym i katarzynkowym tradycjom w naszym kraju. Dzieci obejrzały film etnograficzny "Na świętego Jędrzeja...", poznały wróżby, przesądy związane z popularnymi "andrzejkami". W październiku zajęcia przebiegały pod hasłem "Jesień w pałacowym parku"; ich uczestnicy uczyli się fotografować pejzaż otaczający Pałac Wielopolskich, w którym siedzibę ma ostrowieckie muzeum.

Na sobotę, 14 grudnia 2013 roku zaplanowano zajęcia poświęcone tradycjom i i zwyczajom świąt Bożego Narodzenia. Zostaną one podzielone na dwie części: pierwsza to prezentacja multimedialna "Nim rozbłyśnie pierwsza gwiazdka", o zwyczajach i obrzędach świątecznych. Natomiast w drugiej części odbędą się warsztaty plastyczne "Eko choinka". - Pobudzą one Takie choinki będzie można wykonać podczas zajęć w muzeum. / Fot. materiał promocyjny MH - A wyobraźnię i zachęcą do własnej twórczości - zapewnia Kamil Stelmasik z działu promocji Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim. - Wykonywanie dekoracji świątecznych to nie tylko dobra zabawa, ale również nawiązanie do starych ceremonii świątecznych przygotowań, gdy mroźne grudniowe wieczory mijały na rodzinnym przygotowaniu do świąt. Warto więc spróbować swoich sił i w tym nadchodzącym, magicznym czasie własnoręcznie ozdobić drewnianą „Eko choinkę”, która wprowadzi nas w świąteczny nastrój i na pewno stanie się ozdobą niejednego dziecięcego pokoju.

Przedświąteczna sobota w MH - A rozpocznie się o godzinie 11 i potrwają półtorej godziny. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 13 grudnia, telefonicznie (41 265 36 51) lub mailowo: edukacja@muzeumostrowiec.pl. Koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 10 złotych ((w cenie wszystkie materiały plastyczne, drewniana choinka oraz możliwość zwiedzenia muzeum).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dbałość o tradycje i rozwijanie uzdolnień, a wszystko w tak pięknym obiekcie - miło było zapoznać się z takim materiałem. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kapitalne są takie inicjatywy. Na zdjęciu zauważyłem też "kawałek" ładnej architektury.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.