Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski. Przetańczyć ferii część!

Za kilka dni w kolejnych pięciu województwach, w tym w Świętokrzyskiem, rozpoczną się ferie zimowe. Wiele instytucji przygotowało dla uczniów szereg atrakcyjnych form spędzenia wolnego czasu. W Ostrowcu Świętokrzyskim postawiono na taniec.

Plakat warsztatów tanecznych. / Fot. Szkoła Tańca Progres w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimSzkoła Tańca "Progres" prowadzona przez Edytę Wilk zaproponowała swoim uczniom atrakcyjne warsztaty taneczne z uzdolnionymi instruktorami tańca i aktywnymi tancerzami Adrianną Piechówką i Mateuszem Pietrzakiem.
Adrianna Piechówka jest finalistką IV edycji cieszącego się ogromną oglądalnością TVN - owskiego programu "You Can Dance - Po prostu tańcz". To dzięki niemu trafiła do grupy tanecznej "Volt" Agustina Egurroli. Z nią występowała m.in. w programach Sylwestrowych TVP, Polsatu i TVN, na festiwalu Top Trendy, w programach telewizyjnych "Jaka to melodia?", "mam talent", "The voice of Poland", w teledyskach Dody, Margaret i Sylwii Grzeszczak; grała też w przedstawieniu "Sonata Belzebuba" krakowskiego Teatru STU. Swoją przygodę z tańcem rozpoczynała od tańca towarzyskiego, w którym osiągnęła wiele tytułów mistrzowskich i najwyższą klasę "S". Natomiast Mateusz Pietrzak to były solista Kieleckiego Teatru Tańca, jednej z najbardziej uznanych formacji tego typu w Polsce. Występował też w formacji SPOKO Filipa Czeszyka, z którą zdobyłGrafik warsztatów tanecznych. / Fot. Szkoła Tańca Progres w Ostrowcu Świętokrzyskim tytuł Wicemistrza Świata w hip hopie. Można go było zobaczyć na licznych festiwalach m.in. w Polsce, Niemczech, Chinach i Izraelu. Ukończył studia na kierunku: taniec w Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi. Jest dyplomowanym tancerzem, choreografem i pedagogiem tańca. Obecnie tańczy w spektaklu "Notre Dame de Paris" w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Warsztaty odbędą się w dniach 5 - 6 lutego 2017 roku w Osiedlowym Domu Społecznym "Malwa" i w budynku hali widowiskowo - sportowej. Uczestnictwo w warsztatach jest płatne 40 złotych od osoby. Dokładny grafik warsztatów przedstawia dołączona powyżej fotografia.

Warsztaty malarsko - taneczne w BWA. / Fot. BWA Ostrowiec ŚwiętokrzyskiBezpłatny natomiast będzie udział w warsztatach taneczno - plastycznych pod nazwą "Malowanie tańcem", które w dniach 7 - 9 lutego zorganizuje Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Poprowadzi je choreograf, tancerz i pedagog Filip Jędruch, który swoje umiejętności prezentował m.in. podczas wernisaży odbywających się w tej galerii. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 6 -12 lat. Przez trzy dni w godzinach 10.00 – 13.00 choreograf będzie pracował z tą samą grupą dzieci. Celem warsztatów jest praktyczne pokazanie przenikania się różnychFilip Jędruch podczas występu w ostrowieckim BWA. / Fot. Krzysztof Krzak dziedzin sztuki. Działania artystyczne oparte będą na połączeniu muzyki, tańca oraz sztuk plastycznych. Podczas warsztatów uczestnicy poznają choreografie w różnych technikach tańca i wykonają je do muzyki zarówno klasycznej jak i rozrywkowej. W efekcie uporządkowanych działań taneczno - muzycznych, dzięki wykorzystaniu farb, powstanie abstrakcyjne dzieło plastyczne, które na koniec warsztatów uczestnicy będą mieli za zadanie zinterpretować. Ponieważ liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację pod numerem telefonu 41 263 20 48.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.