Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski. Rada Miasta wybrała swoje władze

Po raz drugi w nowej kadencji zebrała się w środę, 10 grudnia 2014 roku, Rada Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Kontynuowano sprawy proceduralne i organizacyjne.

Rada Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego podczas I sesji. / Fot. Krzysztof KrzakRadni miejscy Ostrowca Świętokrzyskiego po raz pierwszy spotkali się 1 grudnia, kiedy to złożyli ślubowanie i wybrali przewodniczącą swojego gremium, którą została Irena Renduda – Dudek. Na bieżącym posiedzeniu zdecydowano, że w Rada Miasta będzie miała jednego wiceprzewodniczącego. Jedynym kandydatem na to stanowisko był Stanisław Choinka z KWW Jarosława Górczyńskiego (Prezydenta Miasta), do którego to klubu przystąpiło dwóch radnych: niezależny Marek Giemza i Artur Zawadzki z platformy Obywatelskiej. Za kandydaturą radnego Choinki głosowało 16 radnych, 1 był przeciw, a 6 wstrzymało się od głosu.

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński. / Fot. Krzysztof KrzakPodczas posiedzenia przegłosowano też zarobki Prezydenta Miasta, Jarosława Górczyńskiego. Ma on otrzymywać 6200 zł wynagrodzenia zasadniczego, dodatek funkcyjny w wysokości – 1745 zł, dodatek za wysługę lat w wysokości 19% wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatek specjalny w wysokości 40% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego (w sumie 12 363 zł brutto).

Wybrano również przewodniczących komisji, którymi zostali: Kamil Stelmasik (komisja strategii), Kamil Długosz (komisja samorządowa), Włodzimierz Stec (komisja budżetu), Marta Woźnicka – Kuzdak (komisja rodziny) i Mariusz Łata (komisja edukacji). Wszyscy przewodniczący komisji reprezentują Komitet Wyborczy Jarosława Górczyńskiego.

PS. Specjalne podziękowania dla Red. Anny Śledzińskiej z "Echa Dnia"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.