Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski. Sławomira Kopra spotkanie z czytelnikami i... teściową

Kolejnym gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim był jeden z najpopularniejszych pisarzy - historyków, Sławomir Koper, autor wielu książek opisujących II Rzeczpospolitą i PRL.

Sławomir Koper z dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyską, Elżbietą Pomiankiewicz. / Fot. Krzysztof KrzakElżbieta Pomiankiewicz, dyrektor ostrowieckiej biblioteki miejskiej, przedstawiając gościa podkreśliła, iż jego książki cieszą się autentycznym powodzeniem wśród czytelników, żadna z nich nie zalega na bibliotecznych półkach, są w stałym obrocie, a czytelnicy zapisują się w kolejce do poszczególnych tytułów. Jest to spowodowane między innymi tym, iż autor, z wykształcenia historyk, przedstawia minione czasy z nietypowego punktu widzenia, poprzez pryzmat indywidualnych losów, prywatnego życia bohaterów, z omijaniem tam, gdzie to możliwe aspektów politycznych. Wiele w nich ciekawostek, których na próżno szukać w sążnistych opracowaniach naukowych.

Sławomir Koper. / Fot. Krzysztof KrzakZanim jednak Sławomir Koper wraz ze swoją twórczością dołączył do grona najpoczytniejszych autorów książek historycznych ponosił, jak sam to określił, porażkę wydawniczą za porażką. Przez dwanaście lat udało mu się opublikować osiem książek, które... poszły na przemiał. - Pamiętam, że byłem tym delikatnie mówiąc zawiedziony - wspominał podczas środowego spotkania (15 kwietnia 2015 roku) w Ostrowcu Świętokrzyskim. - Wydawało mi się, że piszę o rzeczach, o których do tej pory w naszej literaturze historycznej nikt jeszcze nie pisał. Ale kiedy po latach wziąłem do ręki swój debiut, "Tajemnice i sensacje świata antycznego", by może ponownie ją opublikować, to okazało się, że właściwie nie ma czego wydawać. Przeczytałem tę książkę z dużym zażenowaniem. Napisałem ją kiedyś z dużą pasją, ale to za mało, żeby ponownie ją wydać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Interesująca relacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W bardzo ciekawy sposób napisana relacja ze spotkania z pisarzem.

Z treści artykułu wynika, że p. Koper jest wyjątkowo krytycznie nastawiony do swojej twórczości. Zapewne takie podejście do własnego pisarstwa jest min. podstawą sukcesu jego książek

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dorobek pisarski imponujący, jak równiez tematyka niezwykle ciekawa szczególnie polecana młodemu pokoleniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.