Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2584 miejsce

Ostrowiec Świętokrzyski. Strażacy pomogli... ptakowi

Do jak nietypowych akcji wzywani są strażacy mogli się przekonać mieszkańcy osiedla Rosochy w Ostrowcu Świętokrzyskim w piątkowe (9 czerwca 2017 r.) popołudnie. Ratowali oni z opresji uwięzioną w gałęziach kawkę.

Ptak uwięziony w gałęziach. / Fot. Krzysztof KrzakJeden z licznych na osiedlu ptaków miał to nieszczęście, iż zaplątał się w gałęzie prawie na wierzchołku drzewa. Nie mógł się uwolnić i trzepocząc skrzydłami, zwisał głową w dół. Wokół, rozpaczliwie krzycząc, fruwały inne ptaki, niestety, nie mogły pomóc swojemu pobratymcowi. Na szczęście, w tym nieszczęściu, dramat ptaka dostrzegły panie z Ostrowieckiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "Animals", które wezwały na pomoc ratowników z miejscowej jednostki Państwowej Straży Pożarnej.
Strażacy przystępują do akcji. / Fot. Krzysztof KrzakPomoc jest coraz bliżej. / Fot. Krzysztof KrzakUratowany ptak w dobrych rękach. / Fot. Krzysztof Krzak

Przybyli na miejsce strażacy rozłożyli wysięgnik, po którym jeden z nich wspiął się w górne partie wysokiego i rozłożystego drzewa, po czym uwolnił z pułapki zmęczonego i przestraszonego ptaka. Miłośniczki zwierząt przejęły go z rąk strażaka i zawiozły do weterynarza, by ten opatrzył jego ranną łapkę. Weterynarze, po wykonaniu RTG, zostawili kawkę na obserwacji przez dobę w szpitaliku zwierzęcym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Kiedyś miałam podobne zdarzenie: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyjemnie czyta się o takich zdarzeniach...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.