Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22952 miejsce

Ostrowiec Świętokrzyski. Świątecznie, noworocznie i kulturalnie

Koniec 2013 i początek 2014 roku przyniesie wiele atrakcji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, Sylwestrem i Nowym Rokiem. Będzie to także okazja, by wziąć udział w spotkaniach, koncertach, wystawach...

Wigilia w BWA
Wigilijny stół w BWA w 2012 roku. / Fot. Krzysztof Krzak20 grudnia 2013 r. o godzinie 18 Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza wszystkich miłośników sztuki i przyjaciół tej placówki na doroczne "Spotkanie z Gwiazdą... Betlejemską". Wieczór wigilijny w BWA uatrakcyjni koncert barytona, Andrzeja Zagdańskiego, który karierę wokalną zaczynał w Zespole Pieśni i Tańca "Mazowsze", a potem był też solistą Opery Narodowej w Warszawie.

"Projekt Bruno" w "Koniku Polnym"
Tego samego dnia i o tej samej godzinie w klubie "Konik Polny" przy ulicy Górzystej zostanie otwarta wystawa fotografii nawiązujących do "Sklepów cynamonowych" Bruno Schulza. Pomysł "Projektu Schulz" jest Robert Maj, natomiast autorem prac fotograficznych jest Maciej Strąpoć, członek Fotoklubu Galeria Miejskiego Centrum Kultury. Współpracowała z nim Justyna Łada. Wystawa będzie czynna do 10 stycznia 2014 roku.

Spotkanie wigilijne na Rynku
W niedzielę, 22 grudnia o godzinie 16 po raz ósmy rozpocznie się wigilijne spotkanie Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosława Wilczyńskiego i Starosty Ostrowieckiego, Zdzisława Kałamagi z mieszkańcami miasta i powiatu, którzy zechcą w tym czasie przybyć na miejski Rynek. W programie: spotkanie ze świętym Mikołajem i jego orszakiem oraz kolędnikami, dzielenie się opłatkiem, życzenia oraz koncert wigilijny, w którym wystąpią m.in. laureaci powiatowych eliminacji do 20. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie i Nauczycielski Chór Coro Cantorum. Jak co roku można będzie również skosztować wigilijnych potraw, pojawią się również harcerze z Betlejemskim Światłem Pokoju.Świąteczny wystrój ostrowieckiego Rynku. / Fot. Krzysztof Krzak

"Wszystko gra" w "Kontroli Jakości"
Wprost ze spotkania wigilijnego na Rynku można się udać do Pracowni Otwartej "Kontrola Jakości" przy alei Solidarności 9, gdzie Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki organizuje o godzinie 18 wernisaż prac fotograficznych Jowity Paszko zebranych w ekspozycji "Wszystko gra". Wystawa czynna będzie do 26 stycznia 2014 roku.

Rock i klasyka na jednej scenie
23 grudnia br. o godzinie 19 w sali kina "Etiuda" rozpocznie się koncert w wykonaniu dwóch utalentowanych pianistów pochodzących z Ostrowca Świętokrzyskiego, Jakuba Kitowskiego i Artura Maciochy zatytułowany "Wieczór, gdzie muzyka klasyczna spotyka się z muzyką rockową". W pierwszej części koncertu zagra Jakub Kitowski, który wykona utwory wybitnych kompozytorów muzyki klasycznej, m.in. F.Chopina, S.Prokofiewa i S.Rachmaninowa. W drugiej części wieczoru wystąpi pomysłodawca całego przedsięwzięcia - Artur Maciocha. W jego wykonaniu zabrzmią covery utworów rockowych zespołów takich jak m.in. Guns N' Roses, Red Hot Chily Peppers, Metallica, Linkin Park oraz Republika. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Najbardziej zainteresował mnie występ "Piwnicy pod Baranami"... Nie ma świąt bez ich świątecznych kompozycji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nowoczesny klimat świąteczny w Ostrowcu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.