Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski. Tańczyli z Sonią, "YouYą" i Tolkiem

Blisko setka dzieci i młodzieży wzięła udział w dwudniowych (26-27. 06. 2013 r.) warsztatach tanecznych zorganizowanych w przez Szkołę Tańca Progres Edyty Wilk. Instruktorami byli tancerze znani z programów "You Can Dance" i "Got To Dance".

Sonia Felbur i uczestniczki jej zajęć. / Fot. Krzysztof KrzakDwie główne instruktorki Szkoły Tańca Progres: Edyta Wilk i Monika Wielińska nie po raz pierwszy zaprosiły do Ostrowca Świętokrzyskiego tancerzy, którzy mogą się pochwalić niekwestionowanymi umiejętnościami, osiągnięciami i talentem pedagogicznym. W minionym roku z miłośnikami i adeptami trudnej sztuki tanecznej spotkali się Marcin "Mrozek" Mroziński (finalista trzeciej edycji "You Can Dance"), Dariusz Bujnowski (również finalista YCD, wielokrotny mistrz Polski i Europy w tańcu nowoczesnym) oraz Cass Smith, nauczyciel w Debbie Reynolds Dance Studio w Los Angeles. Jak powiedziała Wiadomościom 24.pl Edyta Wilk, założycielka ostrowieckiej Szkoły Tańca Progres, takie warsztaty nie tylko pozwalają młodym ludziom zdobyć określone umiejętności techniczne, ale i motywują ich dodatkowo, bo przecież wielu z adeptów tańca chciałoby dorównać tym najlepszym, a nawet posiąść przynależny niektórym status gwiazdy.

Zajęcia dla dzieci prowadził Paweł Zapewne o karierze tanecznej marzy większość uczestników, a właściwie uczestniczek (piszącemu te słowa udało się bowiem dostrzec wśród "warsztatowiczów" zaledwie jednego mężczyznę) czerwcowych warsztatów, które odbywały się w dwóch salach Osiedlowego Domu Społecznego "Malwa" i w jednej z sal hali sportowo -widowiskowej KSZO. A magnesem przyciągającym licznych uczestników były nazwiska i osobowości prowadzących. Wśród nich z kolei jedynym mężczyzną był Paweł "Tolek" Tolak, który sam zaczął tańczyć jako piętnastolatek. Początkowo fascynował go breakdance, dziś preferuje hip - hop dance, popping, locking i house. Zajmuje się się także choreografią, a ostatnio prowadził również zajęcia w londyńskim Studio 68. Szerszej publiczności w Polsce znany jest dzięki TVN - owskiemu show "You Can Dance", w którego szóstej edycji zakwalifikował się do finału. W Ostrowcu Świętokrzyskim poprowadził zajęcia w grupach "open" dla dzieci i młodzieży, a układ choreograficzny przygotowany przez niego z tą drugą grupą Edyta Wilk określiła jako rewelacyjny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Taniec... to jedna z najbardziej fascynujących sztuk i zrazem jedna z niezwykle cennych umiejętności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakoś mi umknął :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A pisałem przecież, że chłopak był jeden.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Frekwencja wysoka. Więcej było dziewcząt czy chłopców?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.