Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski. Tańczyli z Sonią, "YouYą" i Tolkiem

Blisko setka dzieci i młodzieży wzięła udział w dwudniowych (26-27. 06. 2013 r.) warsztatach tanecznych zorganizowanych w przez Szkołę Tańca Progres Edyty Wilk. Instruktorami byli tancerze znani z programów "You Can Dance" i "Got To Dance".

Sonia Felbur i uczestniczki jej zajęć. / Fot. Krzysztof KrzakDwie główne instruktorki Szkoły Tańca Progres: Edyta Wilk i Monika Wielińska nie po raz pierwszy zaprosiły do Ostrowca Świętokrzyskiego tancerzy, którzy mogą się pochwalić niekwestionowanymi umiejętnościami, osiągnięciami i talentem pedagogicznym. W minionym roku z miłośnikami i adeptami trudnej sztuki tanecznej spotkali się Marcin "Mrozek" Mroziński (finalista trzeciej edycji "You Can Dance"), Dariusz Bujnowski (również finalista YCD, wielokrotny mistrz Polski i Europy w tańcu nowoczesnym) oraz Cass Smith, nauczyciel w Debbie Reynolds Dance Studio w Los Angeles. Jak powiedziała Wiadomościom 24.pl Edyta Wilk, założycielka ostrowieckiej Szkoły Tańca Progres, takie warsztaty nie tylko pozwalają młodym ludziom zdobyć określone umiejętności techniczne, ale i motywują ich dodatkowo, bo przecież wielu z adeptów tańca chciałoby dorównać tym najlepszym, a nawet posiąść przynależny niektórym status gwiazdy.

Zajęcia dla dzieci prowadził Paweł Zapewne o karierze tanecznej marzy większość uczestników, a właściwie uczestniczek (piszącemu te słowa udało się bowiem dostrzec wśród "warsztatowiczów" zaledwie jednego mężczyznę) czerwcowych warsztatów, które odbywały się w dwóch salach Osiedlowego Domu Społecznego "Malwa" i w jednej z sal hali sportowo -widowiskowej KSZO. A magnesem przyciągającym licznych uczestników były nazwiska i osobowości prowadzących. Wśród nich z kolei jedynym mężczyzną był Paweł "Tolek" Tolak, który sam zaczął tańczyć jako piętnastolatek. Początkowo fascynował go breakdance, dziś preferuje hip - hop dance, popping, locking i house. Zajmuje się się także choreografią, a ostatnio prowadził również zajęcia w londyńskim Studio 68. Szerszej publiczności w Polsce znany jest dzięki TVN - owskiemu show "You Can Dance", w którego szóstej edycji zakwalifikował się do finału. W Ostrowcu Świętokrzyskim poprowadził zajęcia w grupach "open" dla dzieci i młodzieży, a układ choreograficzny przygotowany przez niego z tą drugą grupą Edyta Wilk określiła jako rewelacyjny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Taniec... to jedna z najbardziej fascynujących sztuk i zrazem jedna z niezwykle cennych umiejętności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakoś mi umknął :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A pisałem przecież, że chłopak był jeden.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Frekwencja wysoka. Więcej było dziewcząt czy chłopców?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.