Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski. W marcu znów będzie się działo!

Do 25 marca 2014 roku w Galerii Fotografii w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie można oglądać wystawę "Fotografia według aktorów", na której swe prace eksponują m.in. Beata Tyszkiewicz i Grażyna Szapołowska. Ale to nie wszystkie atrakcje.

Adam Myjak znów będzie prezentował swe rzeźby w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. matriał promocyjny BWAJuż w najbliższy piątek, 7 marca o godzinie 18 w galerii Biura Wystaw Artystycznych odbędzie się wernisaż wystawy rzeźb profesora Adama Myjaka. Będzie to swoisty powrót tego wybitnego 67 - letniego artysty, który siedemnaście lat temu prezentował już swoje dokonania w ostrowieckiej placówce wystawienniczej. Warto przypomnieć, iż Myjak od dwóch lat pełni po raz piąty funkcję rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, uczelni, którą sam ukończył w 1971 roku. Brał udział w ponad 70 wystawach indywidualnych w Polsce i poza jej granicami. To on wspólnie z Antonim Pastwą jest autorem rzeźby Kwadrygi Apollina zdobiącej gmach Teatru Wielkiego w Warszawie, stworzył pomnik katyński w tzw. Dolince katyńskiej na Powązkach Wojskowych, pomnik Tadeusza Kościuszki w Połańcu i wiele innych realizacji rzeźbiarskich i medalierskich. W Ostrowcu Świętokrzyskim rzeźby Adama Myjaka będzie można podziwiać do 4 kwietnia br.

Marian Opania zaśpiewa w Ostrowcu Świętokrzyskim 8 marca 2014 roku. / Fot. www.mck.ostrowiec.plNastępnego dnia, a zatem 8 marca w recitalu "Moje marzenia" wystąpi w sali kina Etiuda znakomity aktor teatralny, filmowy i kabaretowy, znany m.in. z telewizyjnego serialu "Na dobre i na złe", gdzie kreuje postać profesora Zyberta, Marian Opania. Występ tego artysty dedykowany będzie głównie przedstawicielkom płci pięknej w związku z Międzynarodowym Dniem Kobiet, ale można się spodziewać, iż wszechstronny talent artysty przyciągnie też wielu mężczyzn. Bilety w cenie 25 złotych są jeszcze do nabycia w Miejskim Centrum Kultury i wypada mieć nadzieję, ze podczas koncertu (początek o godzinie 18) Marian Opania wykona "Cukierki dla panienki".

Kolejną ciekawą wystawę przygotowało Muzeum Historyczno - Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim na 16 marcaTakiej wystawy dawno nie było! / Fot. www.muzeumostrowiec.pl 2014 r. Tym razem w szacownym murach Pałacu Wielopolskich będzie można zobaczyć zbiorową wystawę ostrowieckiego środowiska artystycznego, w tym takich interesujących, a nieczęsto wystawiających swoje prace, jak Waldemar Bylak, Bożena Sergiel, Ewa Samulik - Ryłko, Andrzej Dobek, Mieczysław Iżak, Krzysztof Maj, Andrzej Rzepka, Robert Rzechowicz czy Zbigniew Sawaryn. Początek wernisażu o godzinie 16.
W tymże muzeum, 30 marca o godzinie 16 rozpocznie się koncert "Chopin i przyjaciele". Wystąpią w nim Teresa Kaban (fortepian) i Henryk Błażej (flet). W programie koncertu znajdą się utwory Liszta, Dobrzyńskiego, Wieniawskiego, Katskiego, Moniuszki i oczywiście Chopina. Bilety w cenie 25 złotych można nabyć od 6 marca w Muzeum Historyczno - Archeologicznym przy ul. Świętokrzyskiej 37.

Wcześniej, bo w niedzielę, 23 marca 2014 roku o godzinie 19 w hali sportowo – widowiskowej w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpocznie się koncert „The best of” jednego z najpopularniejszych polskich piosenkarzy, Andrzeja Piasecznego z zespołem. Bilety w cenie 60 złotych wciąż są jeszcze do nabycia w wyznaczonych punktach w mieście lub w Internecie.

Plakat do Cudów Rebego. / Fot. www.mck.ostrowiec.plW ostatnim dniu marca Miejskie Centrum Kultury zaprasza do sali kina Etiuda na odlotowy musical "Cuda Rebego" według scenariusza Ewy Warty - Śmietany z muzyką Waldemara Króla. Spektakl pełen jest zaskakujących zwrotów akcji. Całość osadzona jest w ciekawej, funkcjonalnej scenografii, w której elementy sceniczne dopełnione są zwracającymi uwagę kostiumami, grą świateł, a także pełnymi temperamentu układami tanecznymi ułożonymi przez znaną śląskiej publiczności tancerkę i choreografkę Sylwię Hefczyńska. Perypetie rodziny Pipmanów z wdziękiem i lekkością przedstawiają jedni z najlepszych aktorów śląskich scen teatralnych - Maria Meyer, Marta Tadla, Jolanta Niestrój - Malisz, Antoni Gryzik, Jerzy Głybin, Wioleta Malchar oraz pochodzący z Ostrowca Świętokrzyskiego Marek Chudziński. "Cuda Rebego" wyreżyserował Michał Kusztal. Sprzedaż biletów w cenie 50 złotych odbywa się w Miejskim Centrum Kultury (wejście od ulicy Polnej), a widowisko rozpocznie się o godzinie 18.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oj, warto pojechać do Ostrowca Świętokrzyskiego!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.