Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski. Weekend pod egidą Miry Kubasińskiej

Drugi weekend lipca 2014 roku upłynie w Ostrowcu Świętokrzyskim pod znakiem VIII Festiwalu im. Miry Kubasińskiej Wielki Ogień. Tradycyjnie wypełni go konkurs młodych wykonawców i koncerty gwiazd zaproszonych przez Miejskie Centrum Kultury.

Tak Polska B. cieszyła się z wygranej na Wielkim Ogniu 2013. / Fot. Krzysztof KrzakDo tegorocznego konkursu dla początkujących wykonawców organizatorzy zakwalifikowali piętnaście zespołów z Polski, Ukrainy i Białorusi. Ich artystyczne zmagania rozpoczną się w sobotę, 12 lipca o godzinie 17 w amfiteatrze miejskim. Na scenie pojawią się wówczas formacje: Broken Songs, Black Fog,O.I.O.M., Stay Away, CoŚ tAK O, Upstream, Thermit, WeArtist (Białoruś), Deathinition. Po tych konkursowych występach, o godzinie 20, zaprezentuje się zespół Polska B, który zdobył główną nagrodę ubiegłorocznego festiwalu "Wielki Ogień". Gwiazdą pierwszego dnia festiwalu im. Miry Kubasińskiej będzie zespół Illusion. Początek występu tej grupy rozpocznie się o godzinie 21.

VIII Festiwal im. Miry Kubasińskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się w dniach 12-13 lipca 2014 r. / Fot. Krzysztof KrzakW niedzielę, 13 lipca, konkurs młodych wykonawców rozpocznie się o godzinie 14. Przed jurorami: Łukaszem Gorczycą, Krzysztofem Nieporęckim i Andrzejem Chochołem wystąpią wówczas zespoły: Levi, Lustro, T - Box, Landau (z Białorusi), uBot i PanKe Shava (Ukraina). Najlepsi uczestnicy konkursu wystąpią w koncercie galowym, który rozpocznie się o godzinie 18. Organizatorzy przewidują następujące nagrody: I w wysokości 7 tys. złotych, II - 5 tys. zł; nagrodę za najlepsze wykonanie utworu z repertuaru Miry Kubasińskiej (7 tys. zł) i dla najlepszego muzyka (3 tys. zł).

VIII Festiwal im. Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień" w Ostrowcu Świętokrzyskim zakończy recital gitarzysty Roba Tognioniego z towarzyszeniem Łukasza Gorczycy i Tomasza Dominika (początek o 20.30). Na wszystkie festiwalowe koncerty - wstęp wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Miło stwierdzić, że nie brakuje kulturalnych inspiracji w Ostrowcu Świętokrzyskim!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.