Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2450 miejsce

Ostrowiec Świętokrzyski. Wieczór wigilijny z Olgą Bończyk

Nietypowo, bo we wtorek (20 grudnia 2016 roku), w salach galerii Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się po raz dwudziesty pierwszy Wieczór Wigilijny. Gościem była znana aktorka i piosenkarka, Olga Bończyk.

Jolanta Chwałek (dyrektor BWA), Jarosław Górczyński (Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego), Elżbieta Pomiankiewicz (dyrektor MBP) witają przybyłych na wieczór wigilijny. / Fot. Krzysztof KrzakJak co roku gospodarze artystycznej Wigilii w ostrowieckim Biurze Wystaw Artystycznych: Prezydent Miasta, Jarosław Górczyński, dyrektor BWA, Jolanta Chwałek i dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Elżbieta Pomiankiewicz zaprosili na wieczór wigilijny tych, którzy przez cały rok korzystają z oferty placówek kulturalnych. I tym razem nie omieszkali oni skorzystać z możliwości kulturalnego spędzenia tych wyjątkowych chwil.

Olga Bończyk podczas recitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakW dobry nastrój wszystkich przybyłych do galerii Biura Wystaw Artystycznych wprowadziła Olga Bończyk, wokalistka i aktorka, której popularność przyniosła rola doktor Edyty Kuszyńskiej w serialu "Na dobre i na złe", którą obecnie można oglądać jako mecenas Sylwię Paszkowską w innym popularnym serialu, "Barwach szczęścia". Zanim jednak przyszły role teatralne (m.in. w warszawskiej "Romie", Rampie na Targówku czy Capitolu we Wrocławiu) i filmowe artystka kończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie fortepianu i wydział wokalno - aktorski Akademii Muzycznej w rodzinnym Wrocławiu. W 1999 roku wzięła udział w koncercie debiutów podczas XXXVI Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim Olga Bończyk zaprezentowała się w bardzo zróżnicowanym repertuarze, pozwalającym pokazać duże możliwości wokalne i interpretacyjne artystki. Zabrzmiały więc takie utwory, jak "Jego portret" (śpiewała ten utwór w serialu "Na dobre i na złe"), "Paroles, paroles" (z polskim tekstem WojciechaOlga Bończyk śpiewa podczas Wieczoru Wigilijnego w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof Krzak Młynarskiego), "Tyle słońca w całym mieście", "Walc z filmu Noce i dnie" i "Remedium" (które publiczność śpiewała razem z gwiazdą koncertu), "Walc Embarasse" (w bardzo ciekawej, oryginalnej aranżacji), "Ciepła wdówka na zimę". Nie zabrakło również utworów o tematyce świąteczno - zimowej ("White Christmas", "Wieje wiatr", "Na całej połaci śnieg", "Lulajże Jezuniu", "Nie było miejsca dla ciebie"); szczególnie wzruszająco zabrzmiała autorska piosenka Olgi Bończyk "Moja mama", którą artystka poświęciła swojej zmarłej matce, która - sama głuchoniema - zrobiła wszystko, by jej dzieci (Olga i jej brat Mirosław, dziś koncertmistrz w orkiestrze Agnieszki Duczmal) mogły w pełni rozwinąć swój muzyczny talent. Recital ubarwiały teatralno - filmowe anegdoty.
Życzenia świąteczne od władz miasta, powiatu i księdza prałata Jana Sarwy. / Fot. Krzysztof KrzakWspólne śpiewanie kolędy. / Fot. Krzysztof KrzakZa chwilę wszyscy podzielą się opłatkiem. / Fot. Krzysztof Krzak
Po koncercie Olgi Bończyk proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła, Jan Sarwa, sprawował liturgię słowa sprawował a życzenia wesołych świąt i wszystkiego najlepszego w nadchodzącym 2017 roku składali gospodarze Wigilii w BWA: Prezydent Miasta, Jarosław Górczyński, dyrektorki MBP i BWA, Elżbieta Pomiankiewicz i Jolanta Chwałek, Starosta Powiatu Ostrowieckiego Zbigniew Duda i przewodnicząca Rady Miasta, Irena Renduda - Dudek. Wspólnie odśpiewano kolędę "Wśród nocnej ciszy", po czym łamano się opłatkiem i składano sobie życzenia.

Nowy 2017 rok ostrowczanie powitają natomiast w towarzystwie obchodzącego 50-lecie kariery artystycznej Krzysztofa Krawczyka, którego koncert rozpocznie się na ostrowieckim Rynku w sylwestrową noc o 22.50.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Olga Bończyk- mogłabym jej słuchać i słuchać...
Ciekawa relacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.