Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski. Wiele serc dla serca Bartusia

W Ostrowcu Świętokrzyskim i okolicznych gminach trwa prawdziwe pospolite ruszenie, mające na celu zdobycie środków na operację serca trzyletniego mieszkańca tego miasta Bartosza Bukały. Potrzeba 160 tysięcy złotych.

Plakat koncertu charytatywnego dla Bartusia. / Fot. facebook.com/podzielsiesercemzbartusiemTylko w ostatnią niedzielę wolontariusze kwestujący w okolicach kościołów w Bałtowie, Pętkowicach, Kunowie, Ćmielowie, Okole, Siennie, Szewnie i w samym Ostrowcu Świętokrzyskim zebrali ponad 30 tysięcy złotych; na Allegro zlicytowano puchar Kajetana Kajetanowicza oraz możliwość zostania jego pilotem podczas Kryterium Asów Karowa oraz przejażdżkę Kia Picanto podczas Rajdu Barbórki. Do zbierania pieniędzy na operację chorego serca Bartka najliczniej i najchętniej włączyli się młodzi ludzie: młodzież Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Władysława Broniewskiego podczas specjalnego koncertu zebrała 1,5 tys. zł, studenci Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości częstowali (oczywiście nie za darmo) upieczonymi przez siebie świątecznymi ciastami, wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii zbierali pieniądze podczas imprez sportowych w hali KSZO i wykonywali figurki aniołków, które będzie można kupić podczas specjalnego koncertu charytatywnego kolęd i pastorałek "Podziel się sercem z Bartusiem", który odbędzie się w czwartek, 17 grudnia 2015 r. o godzinie 18 w sali kina "Etiuda" (wstęp na koncert stanowią cegiełki po 10 zł dla młodzieży do lat 19 i 20 zł dla dorosłych). Świąteczne utwory zaśpiewają: Hubert Ryfka oraz zespoły Mosquito i Urbanowicz Family Band znany z programu "Mam talent". Podczas koncertu będzie można wylicytować przedmioty ofiarowane na aukcję przez Annę Smołowik, Artura Andrusa, Magdalenę Tul, Melę Koteluk, Szymona Majewskiego oraz wiele innych osób i firm, poruszonych historią trzylatka.

Bartosz Bukała. / Fot. facebook.com/podzielsiesercemzbartusiemBartosz Bukała urodził się w Łodzi z zespołem niedorozwoju lewego serca (HLHS). Już w pierwszym miesiącu życia przeszedł cztery operacje, m.in. nieudane cewnikowanie serca, wycięcie przegrody między przedsionkami serca. Przeszedł też udar mózgu. Cały czas ma założoną rurkę tracheotomijną, przez którą nie może mówić - z najbliższymi porozumiewa się specjalnym "językiem", niedawno nauczył się jeść. Chłopczyk imponuje jednak ogromną wolą życia i pogodnym usposobieniem, dzięki któremu podbija serca wszystkich, którzy mieli okazję zetknąć się z tym niezwykle żywotnym malcem. To oni z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w zbiórkę pieniędzy na operację Fontana ,podczas której lekarz ostatecznie skoryguje wadę serca. Najpierw jednak musi mieć wyciętą przegrodę. Operację w klinice w Münster wyznaczono na pierwszą połowę przyszłego roku, a jej koszt wyceniono na 36,5 tys. Euro, czyli 160 tysięcy złotych. Poza wspomnianymi imprezami pieniądze na ten cel można kierować na konto Fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej, ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa; Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843; Rachunek na zbiórkę publiczną w 2014 r. (aktywny do końca 2015r.): PL 02 1160 2202 0000 0001 5118 9430; Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW - koniecznie z dopiskiem: Bartosz Bukała . Wpłaty przyjmuje też fundacja siepomaga/serduszkobartka. Można też wysłać smsa o treści: S3271 pod nr tel. 72365 (koszt: 2,46 zł).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.