Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski: Wieszcz na Dzień Matki

W oryginalny sposób uczcili Dzień Matki uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zamiast tradycyjnych recytacji i piosenek przygotowali, w ramach projektu "Z Mickiewiczem w XXI wiek", przedstawienie "Pan Tadeusz na opak".

Scena z przedstawienia "Pan Tadeusz na opak". / Fot. Krzysztof KrzakPremiera spektaklu odbyła się 27 maja 2011 roku w gościnnych progach Dziecięcego Domu Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jej fakt zapowiadały profesjonalnie przygotowane i oryginalnie plastycznie opracowane plakaty. Główna animatorka działań szkolnego koła teatralnego "Lexis", Renata Krycia, przystosowała naszą epopeję do realiów szkolnych. Widzowie zobaczyli więc przedstawione w humorystycznej formie scenki z życia społeczności uczniowskiej (lekcje, wagary, obiady w szkolnej stołówce, uczniowskie miłości i zauroczenia), napisane jak dzieło Adama Mickiewicza trzynastozgłoskowcem. Jego rytm w niemal perfekcyjny sposób oddali uczniowie z klasy II a Publicznego Gimnazjum nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim: Łukasz Sarna, Marika Mazur, Daria Charembska, Edyta Zielińska, Paulina Gołasa i Karolina Siwek.

"Poloneza czas zacząć". / Fot. Krzysztof KrzakOczywiście, nie obyło się bez poloneza w układzie Izabeli Krzak do muzyki Wojciecha Kilara z filmu Andrzeja Wajdy. Godna docenienia była też stylowa scenografia. Popisom aktorsko - tanecznym towarzyszyły prezentacja multimedialna i album, pokazujące kolejne etapy pracy nad "Panem Tadeuszem na opak", który powstał przy dużym wkładzie młodzieży i nauczycieli - poza wymienionymi wcześniej także Beaty Kwiecień, Zofii Heby i Anny Dymanowskiej. To był bardzo sympatyczny wieczór, który upłynął w atmosferze śmiechu i podziwu dla talentów młodych aktorów i tancerzy z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.