Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20577 miejsce

Ostrowiec Świętokrzyski: "Woda" Dominiki Jakubowskiej w Polnym Koniku

W Klubie Galerii Polny Konik w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się w sobotni wieczór (22 lutego 2014 roku) wernisaż autorskiej wystawy fotografii Dominiki Jakubowskiej zatytułowanej "Moje spojrzenie na wodę".

Dominika Jakubowska podczas wernisażu w Polnym Koniku. / Fot. Krzysztof KrzakTo była już siedemnasta wystawa w w tej nowej (ale niezwykle aktywnie działającej na ostrowieckiej kulturalnej niwie) placówce powstałej z inicjatywy Roberta Maja, w której można nie tylko zobaczyć dokonania młodych lub debiutujących twórców, ale także uczestniczyć w koncertach muzycznych. "Moje spojrzenie na wodę" to pierwsza indywidualna prezentacja prac Dominiki Jakubowskiej, która niegdyś zajmowała się malarstwem, ale od jakiegoś czasu jej główną pasją i sposobem wypowiedzi artystycznej jest fotografia. Swoje umiejętności w tej dziedzinie doskonali ona w Fotoklubie "Galeria" Miejskiego Centrum Kultury pod profesjonalnym okiem jednego z najlepszych ostrowieckich artystów fotografików, Andrzeja Łady.

Dominika Jakubowska urodziła się w Opatowie, ale od 15 lat mieszka w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z wykształcenia jest Jedna z prac Dominiki Jakubowskiej. / Fot. Krzysztof Krzakmagistrem ekonomii ze specjalizacją prawa gospodarczego oraz organizacji i zarządzania zdrowiem publicznym. Malowała już w dzieciństwie. Jej żywiołem i inspiracją, jak powiedziała podczas wernisażu, jest woda. Kojarzy jej się ona ze sportem, wypoczynkiem, wakacjami, rekreacją... - Uspokajam się na łonie natury, przy szumie wody - mówiła artystka. - Pasjonuję się fotografią krajobrazu, impresjami zawartymi w plastyce wody.

Andrzej Łada wysoko ocenił prace swojej młodszej koleżanki. / Fot. Krzysztof KrzakJakubowska nie ukrywa, że bezpośrednim impulsem do podjęcia przez nią tematu wody była wystawa i album jej artystycznego guru, Andrzeja Łady "Nad Kamienną". To jego fotografie spowodowały, że postanowiła sfotografować tę rzekę i często udawała się w okolice Annopola, by tam utrwalić w kadrze coś, co wydaje się nieuchwytne, bo wciąż znajduje się w ruchu. I przyznać trzeba, że udało jej się to nie tylko dzięki długiemu czasowi naświetlania, ale przede wszystkim wrażliwości na piękno i niesamowitość przyrody i bardzo osobistemu spojrzeniu fotografki na otaczający ją świat. Jej fotografie wywołują skojarzenia z obrazami malarzy impresjonistów. Zabierający głos na wernisażu Andrzej Łada gratulował swojej "podopiecznej" realizacji zdjęć i zachęcał, by w tę wodę weszła jeszcze głębiej, by móc usłyszeć muzykę i pełniej poczuć wilgoć tego żywiołu.Fotografie i goście Dominiki Jakubowskiej wypełnili wnętrze Polnego Konika. / Fot. Krzysztof Krzak

A jako że wernisaż "Mojego spojrzenia na wodę" zbiegł się z urodzinami Dominiki Jakubowskiej i rocznicą jej wstąpienia do Fotoklubu "Galeria" MCK zgromadzeni w Polnym Koniku przyjaciele artystki odśpiewali jej gromkie "Sto lat!", życząc wielu kolejnych, równie udanych realizacji artystycznych. Debiutancka wystawa dobrze rokuje co do artystycznego potencjału Jakubowskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.