Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26813 miejsce

Ostrowiec Świętokrzyski: wrzesień pełen atrakcji

Każdy weekend września w Ostrowcu Świętokrzyskim wypełniony będzie interesującymi wydarzeniami artystyczno - kulturalno - turystycznymi. Warto zatem zapoznać się z ofertą przygotowaną przez Miejskie Centrum Kultury i zarezerwować wolny czas, by z niej skorzystać.

Już w najbliższy piątek 2 września 2011 roku rozpoczynają się tradycyjne Dni Ostrowca Świętokrzyskiego. Po raz pierwszy w terminie wrześniowym i głównie w nowym amfiteatrze. O godzinie 16 na parkingu przy kinie "Etiuda" odbędzie się pokaz jazdy na trolejach (urządzeniach montowanych na tylną oś pojazdów przednionapędowych, dzięki którym kierowcy uczą się opanowywać poślizg osi tylnej, szybko operować kierownicą oraz wyczuwać reakcję samochodu na działanie hamulca oraz przyśpiesznika) przygotowany przez Szkołę Jazdy Anety i Grzegorza Dulów. O godzinie 20 zaś na scenie amfiteatru wystąpi Maciej Maleńczuk w recitalu "Psychodancing". Towarzyszyć mu będą: Maciej Muraszko - perkusja, Andrzej Laskowski - gitara basowa, Kuba Frydrych - gitara i Grzegorz Stasiuk - electronic keyboard. W programie usłyszymy autorskie utwory Maleńczuka i znane szlagiery z repertuaru m.in. Bohdana Łazuki, Wojciecha Młynarskiego i Stanisława Grzesiuka.

Fragment gali "Wieczór na Broadwayu". / Fot. www.mck.ostrowiec.plW sobotę, 3 września, o godzinie 14 (także w niedzielę o tej samej porze) organizatorzy zapraszają najmłodszych mieszkańców do Ogrodu Zabaw w Parku Miejskim. Dwie godziny później na molo w tym parku zostanie otwarta wystawa fotograficzna "Otworkowy Ostrowiec", będąca pokłosiem warsztatów fotografii otworkowej zorganizowanej przez Fotoklub MCK. Natomiast o godzinie 20 wystąpi kolejna gwiazda tegorocznych Dni Ostrowca - Anna Wyszkoni.

W ostatnim dniu święta miasta na molo i skwerze przy Alei 3 Maja wystąpią orkiestry dęte, m.in. z Chmielowa i Ostrowca Świętokrzyskiego. A finałem Dni Ostrowca będzie koncert w reżyserii Laco Adamika "Wieczór na Broadwayu", w którym Danuta Dudzińska, Anna Dzionek i Rafał Songan z towarzyszeniem Mawson Music Band pod kierunkiem Jana Adamkiewicza wykonają największe przeboje filmowe i musicalowe. Tańczyć będą artyści z ostrowieckiego Studia Tańca Twist Anny i Grzegorza Podsiadłych. Początek gali w amfiteatrze o godz.20.

Od 8 do 11 września potrwają VII Dni Muzyki w Ostrowcu Świętokrzyskim, które w tym roku przebiegać będą pod hasłem "Jesienny szept muzyki". Rozpocznie je recital organowy Wiktora Łyjaka, który w kolegiacie św. Michała Archanioła zagra utwory Bacha, Rincka, Borowskiego i innych (początek o godz. 19). Miłośnicy romansów rosyjskich powinni udać się 9.09. o godz. 19 do Biura Wystaw Artystycznych na koncert kameralny w wykonaniu Borysa Somershafa (śpiew), Siergieja Fendaka (skrzypce), Włodzimierza Wargockiego (kontrabas), Jakuba Niedoborka (gitara) i Pawła Sójki (akordeon).Solistką koncertu rosyjskich romansów będzie Borys Somershaf. / Fot. www.mck.ostrowiec.pl
W sobotę, 10.09. o godz. 19 w Muzeum Historyczno - Archeologicznym odbędzie się koncert kameralny w wykonaniu Łukasza Błaszczyka (skrzypce) i Mariusza Drzewickiego (fortepian). W repertuarze m.in. utwory Beethovena i Wieniawskiego. Dni Muzyki zakończy koncert symfoniczny w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach pod dyrekcją Jacka Rogali z udziałem pianistki, Joanny Morycińskiej.

16 - 18 września
2011 roku to Europejskie Dni dziedzictwa Narodowego, odbywające się w Polsce po raz XIX tym razem pod hasłem "Kamienie milowe". tytuł ten, jak mówi Jolanta Wiśniewska, odpowiedzialna za przebieg EDD w Ostrowcu, "ma zwrócić uwagę na wkład Rzeczpospolitej na przestrzeni dziejów w rozwój Europy. Kamienie milowe takie jak Zjazd Gnieźnieński, Rzeczpospolita Obojga Narodów, Konfederacja Warszawska, Odsiecz Wiedeńska, czy Konstytucja 3 Maja". W piątek, 16.09. o godz. 19 w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury odbędzie się wieczór wspomnień o księdzu profesorze Włodzimierzu Sedlaku z udziałem dr Joanny Kalisz - Półtorak oraz otwarcie wystawy "Sedlak a Kamienna". Następnego dnia będzie można zwiedzać Ostrowiec poruszając się po mieście specjalną linią Europejskich Dni Dziedzictwa, która co godzinę (od 10 do 15) wyruszać będzie spod LIDLA. Atrakcyjnie zapowiada się też Niedziela Otwartych Drzwi, podczas której uczestnicy odwiedzą sąd, policję, pocztę, straż pożarną i zakamarki starego browaru w Ostrowcu Świętokrzyskim (początek zwiedzania o godz. 15).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.