Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski. Wyjątkowe Złote Gody razy trzy

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się 10 grudnia 2016 roku wyjątkowa uroczystość Złotych Godów, którą obchodziły trzy pary.

Złote Gody w USC w Ostrowcu Świętokrzyskim obchodziły trzy rodzone siostry, na zdjęciu z Prezydentem Miasta Jarosławem Górczyńskim. / Fot. www.jaroslawgorczynski.plI pewnie nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, iż w tej dostojnej uroczystości uczestniczyły trzy rodzone siostry Walczak ze swoimi mężami poślubionymi pół wieku temu. Siostry stanęły na ślubnym kobiercu w ciągu jednego tygodnia między 14 a 20 sierpnia 1966 roku. 10 grudnia 2016 roku Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński wręczył medale nadane przez Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie z okazji 50 - lecia pożycia małżeńskiego Barbarze i Wiesławowi Warychom, Urszuli i Stanisławowi Rycomblom oraz Ewie i Johannesowi Schuijlom.
- To były spontaniczne decyzje. Wcale nie umawiałyśmy się z siostrami co do daty naszych ślubów - powiedziała podczas uroczystości w ostrowieckim Urzędzie Stanu Cywilnego Barbara Warych. - Wszystko dobrze się potoczyło i możemy mówić o małżeńskim szczęściu.

Złote pary podczas wręczania medali 'Za długoletnie pożycie małżeńskie'. / Fot. www.jaroslawgorczynski.plRównież Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński, nie kryje zaskoczenia taką sytuacją, która w mieście (a pewnie i w całej Polsce) wydarzyła się po raz pierwszy, bo na pewno nie zdarza się często. - Nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją, aby jednego dnia tak piękny jubileusz obchodziły 3 rodzone siostry – powiedział mediom prezydent Jarosław Górczyński po zakończeniu uroczystości odznaczania trzech par w oku ich Złotych Godów. - To dla mnie bardzo miłe i zaszczytne, że mogę uhonorować jubilatów w ten szczególny dzień.

Do życzeń następnych wspólnych (przynajmniej) 50 lat przyłącza się redakcja i czytelnicy Wiadomości 24.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pękne wydarzenie warte opisania...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.