Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski. Wyskakać zdrowie dla Leonka!

W sobotę, 7 maja 2016 roku, ostrowiecki Rynek przemienił się w wielkie, kolorowe "Wesołe Miasteczko". A to za sprawą akcji charytatywnej na rzecz chorego dziecka, Leona Nadbrzuchowskiego.

Wyskaczmy zdrowie dla Leonka w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakBohater wydarzenia, Leoś Nadbrzuchowski, mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego, ma zaledwie półtora roku. Kilka tygodni temu stwierdzono u niego ostrą białaczkę szpikową. Rodzice chłopca, których nie stać na leczenie dziecka, zwrócili się o pomoc do wszystkich, którzy są w stanie udzielić takiego wsparcia. Wyzwanie podjęli radni miejscy, głównie z Komitetu Wyborczego Wyborców Jarosława Górczyńskiego, Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego (Joanna Pikus, Irena Renduda – Dudek, Aron Pietruszka, Kamil Stelmasik, Kamil Kutryba, Daniel Strojny, Marek Giemza), Platformy Obywatelskiej (Paweł Celebański) oraz osoby prywatne (Dariusz Pawłowski i Piotr Wójtowicz), którzy mają spore doświadczenie w organizowaniu akcji charytatywnych na szeroką skalę i niejednemu potrzebującemu dziecku już pomogli.Ostrowiecki Rynek jak Wesołe Miasteczko. / Fot. Krzysztof Krzak

Utworzyli oni komitet organizacyjny, który zorganizował w sobotę, 7 maja br. na centralnym palcu miasta ogromny festyn, podczas którego za jedyne 10 złotych dzieci mogły do woli wyszaleć się na oddanych do ich dyspozycji urządzeniach rozrywkowych, takich jak mega potężny dmuchany amerykański truck, ośmiometrowa i siedmiometrowa dmuchana zjeżdżalnia, Do niektórych atrakcji ustawiały się długie kolejki. / Fot. Krzysztof Krzak25 - metrowy dmuchany pociąg, dmuchany kosmos, stanowiskowe euro bungee jumping, kule wodne i wiele innych. Przybyłych na Rynek najmłodszych mieszkańców miasta zabawiał klaun Franek, który prowadził też konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Był kącik czytania bajek, malowania buzi, szycia szmacianych lalek oraz stoisko fryzjerskie "Metamorfoza", które tworzyło najbardziej fantazyjne fryzury dla dzieci. Prowadzona była także licytacja gadżetów ofiarowanych przez sponsorów akcji "Wyskaczmy zdrowie dla Leonka", m.in. pluszowych misiów.Podczas festynu prowadzono licytację pluszowych misiów. / Fot. Krzysztof Krzak

Ponieważ Leonkowi potrzebny jest także szpik od niespokrewnionego dawcy, organizatorzy zadbali o to, by rozpropagować zasady pobierania szpiku, by jak najwięcej osób zostało potencjalnymi jego dawcami, przez co mogą uratować niejedno życie. Impreza charytatywna na ostrowieckim Rynku zakończy się o godzinie 16, jednak cały czas można wpłacać pieniądze na konto Leosia: 07 1750 0012 0000 0000 2316 1346 z dopiskiem: Leon Nadbrzuchowski - 106/2016. Można też oddawać krew na potrzeby tego dziecka: najlepiej grupy A Rh(+), ale także innej grupy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Pamietam wesole miasteczka jako dziesieciolatek, w moich czasach to podczas ich pobytu nadawano muzyke westernowa, Bonanze, piosenki Elvisa Presleya, a na stoiskach sprzedawano lusterka z kowbojami czy aktorkami takimi jak Brigitte Bardot... A tu widze cel szczytny poza uprzyjemnianiem dnia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety...
Przyjaciele!
Ostatni spacerek Leonia odbędzie się w SOBOTE 7.01. O godzinie 10.00 w Kościele w DENKOWIE! Tam też Leoń spocznie.

Jako, że Leoń wiele nas i was nauczył, staraliśmy się pokazać jak ładnie żyć i jak warto walczyć mimo wszystko tak mamy teraz do Was ogromną prośbę.
NIE KUPUJCIE KWIATÓW CZY JAKIŚ MISIÓW. To pocieszy oko na chwilę, jeżeli coś teraz może ucieszyć oko..

ZAMIAST wydawać pieniądze na coś takiego lepiej je przekazać na jakiś szczytny cel. Chodzi aby pamięć wojownika nie skończyła się razem z zachodem słońca.
Można wpłacić na konta naszych przyjaciół(udostepnie później) czy na WOŚP czy pijąc kawe w McDonald's do puszeczki ich fundacji. Może być nawet na schronisko dla piasków bo na bank jakby Leoń wyzdrowiam to zaadoptowalibyśmy psiaka.

Umowa stoi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

W tej kadencji mamy wyjątkowo zaangażowanych i rzutkich radnych, zwłaszcza z "obozu prezydenckiego", którzy podobnie jak i sam Prezydent wiele dobrego robią dla miasta i jego mieszkańców. Gdy robiłem ten materiał zastanawiałem się, czemu w pomoc dla chorego dziecka nie włączyli się radni z ugrupowania, którzy w kościele bywają częściej niż niektórzy księża...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ostrowiec Świetokrzyski ma wspaniałych mieszkańców... Piękna akcja...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.