Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski. Wystawa goni wystawę

W minioną niedzielę, 12.01.2014 r. w Muzeum Historyczno - Archeologicznym w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się wernisaż niecodziennej wystawy "Świat toruńskich pierników", a już 19 stycznia placówka zaprasza na kolejną ekspozycję.

Plakat wystawy Magdaleny i Jarosława Kostrzewów w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. materiał promocyjny MH - ATym razem będzie to wystawa malarstwa i rysunku lokalnych twórców, Magdaleny i Jarosława Kostrzewów. Na ekspozycji w Pałacu Wielopolskich znajdą się liczne płótna oraz rysunki wykonane węglem i ołówkiem przedstawiające między innymi bohaterów komiksów, słynne postaci popkultury oraz akty i portrety.

Kim są twórcy, których prace będzie można oglądać w Muzeum Historyczno - Archeologicznym w Ostrowcu Świętokrzyskim? Kamil Stelmasik z działu promocji, współpracy i projektów MH - A informuje, iż Magdalena Kostrzewa jest samoukiem. Pasję do malarstwa i rysunku przejawiała od najmłodszych lat. Lecz dopiero od 2010 roku zaczęła każdą wolną chwilę poświęcać na rozwijanie i udoskonalenie swoich malarskich umiejętności. W swoich obrazach stara się uchwycić piękno otaczającej natury. Pomysły czerpie ze zdjęć, ale w większości z własnej wyobraźni. Jej obrazy cechuje kolorowy i ciepły nastrój. Wszystkie swoje obrazy wykonuje farbami akrylowymi.
Samoukiem artystycznym jest także Jarosław Kostrzewa. Już jako dziecko wykazywał fascynację rysunkiem, malarstwem i komiksem, co zaowocowało tym, że sam postanowił spróbować swoich sił w tworzeniu. Przez wszystkie lata z każdym wykonanym rysunkiem jego warsztat stawał się coraz doskonalszy, prace były coraz bardziej szczegółowe i dokładne. Jego domeną jest rysunek fotorealistyczny zarówno ludzi, zwierząt jak i otoczenia. Swoje prace wykonuje ołówkiem, a niekiedy węglem.

Wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Magdaleny i Jarosława Kostrzewów rozpocznie się 19 stycznia 2014 roku (niedziela) o godzinie 16. Wystawa czynna będzie do marca tego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.