Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22217 miejsce

Ostrowiec Świętokrzyski. Zapowiada się kulturalnie...

Początek nowego roku przyniósł w Ostrowcu Świętokrzyskim zapowiedzi kilku ciekawych, jak się wydaje, imprez kulturalnych, w których będą mogli wziąć udział miłośnicy muzyki, teatru i kabaretu.

"Jej pierwszy bal - z tańcem i śpiewem przez życie"
Na spektakl teatralno - muzyczny pod takim tytułem, do którego scenariusz napisał Jerzy Kossowski, zaprasza Miejskie Centrum Kultury w dniu 25 stycznia 2015 roku o godzinie 16 do sali kina Etiuda. Będzie on przypomnieniem postaci Wiery Gran, piosenkarki, aktorki kabaretowej i filmowej. W jej rolę wcieli się Spektakl w wykonaniu Marlena Woy - Kossowska, która wykona piosenki skomponowane przez Władysława Szpilmana. Towarzyszyć jej będzie zespół muzyczny w składzie: Sabina Kołodziej - fortepian, Magdalena Gaisek - Gurgul – skrzypce i Mateusz Gurgul – akordeon. Bilety w cenie 15 zł są do nabycia w siedzibie MCK i w kasie kina.

Koncert karnawałowy w Muzeum Historyczno - Archeologicznym
Jedną z wykonawczyń koncertu w MHA będzie sopranistka, Katarzyna Trylnik. / Fot. materiał prasowyDnia 8 lutego 2015 roku (niedziela) o godzinie 16.00 Muzeum Historyczno - Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza do swej siedziby przy ulicy Świętokrzyskiej na coroczny koncert karnawałowy w wykonaniu znanych solistów krajowych scen muzycznych. W tym roku wystąpią: artystka Teatru Wielkiego Opery Narodowej Katarzyna Trylnik (sopran), artysta Teatru Wielkiego w Łodzi Dariusz Stachura (tenor) oraz zespół Strauss Ensemble. Gospodarzem wieczoru będzie pianista i popularyzator muzyki, Artur Jaroń. W programie koncertu znajdują się lubiane i ponadczasowe arie i duety operetkowe, m.in. z "Księżniczki Czardasza", "Hrabiny Maricy" E. Kalmana, "Wesołej wdówki", "Cygańskiej miłości", "Krainy uśmiechu" F. Lehara oraz kompozycje Johanna Straussa. Bilety w cenie 35 złotych nabyć można w kasie Muzeum, w Pałacu Wielopolskich, ul. Świętokrzyska 37.

Wilki na Walentynki
15 lutego 2015 roku o godzinie 18 w hali sportowo - widowiskowej w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpocznie się koncert popularnej grupy Wilki i jej lidera, Roberta Gawlińskiego. Oprócz niego w zespole grają: Mikis Cupas – gitara, Maciej Gładysz – gitara, Andrzej Smolik – instrumenty klawiszowe, Marcin Ciempiel – gitara basowa i Hubert Gasiul – perkusja. Do tej pory zespół wydał 7 płyt studyjnych, z których trzy pokryły się platyną (w tym jedna podwójną), a dwie uzyskały status Złotej Płyty. Ostatnie wydawnictwo grupy – płyta "Światło i Mrok" ukazała się w 2012 r. Bilety na ostrowiecki koncert Wilków już są do nabycia w BWA, pływalni "Rawszczyzna", hali widowiskowo - sportowej, biurze obsługi klienta E.Leclerc, Galerii Ostrowiec - biuro podróży "Voyager". Zamówienie zbiorowe: tel. Impresariat Artystyczny tel. 502-702-770, 601161414, 41/ 372 5789.

Showbizz
Plakat do spektaklu Showbizz. / Fot. materiał promocyjnyPrzezabawna komedia Petera Quiltera, autora m.in. "Boskiej", pod takim właśnie tytułem, z piosenkami Franka Sinatry w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza będzie wystawiona w sali kina Etiuda w niedzielę 22 lutego o godzinie 17.00. "Wszystkich kręci SHOWBIZNES! Miłość i zdrada, ucieczka i pościg, nocne życie i romantyczne poranki. A na deser jeszcze ten Sinatra! Jednak… czy w tym rozpędzonym świecie jest jeszcze miejsce na miłość i przywiązanie? Czy artyści to jeszcze zwykli ludzie? Na te pytania znajdziecie Państwo odpowiedź w prapremierowej na polskich scenach sztuce Petera Quiltera" - czytamy w zapowiedziach. W spektaklu wymiennie grają: Monika Dryl (aktorka Teatru Narodowego, uczestniczka programu "Jak oni śpiewają"), Małgorzata Lewińska, Kamila Sammler, Michał Milowicz ("Sąsiedzi"), Joanna Sydor ("M jak miłość"), Ryszard Kotys ("Świat według Kiepskich"), Włodzimierz Matuszak ("Plebania", "M jak miłość", uczestnik programu "Jak oni śpiewają"), Wojciech Droszczyński ("Nad rozlewiskiem”). Bilety w cenie 50 i 70 złotych są do nabycia w Miejskim Centrum Kultury.

Kabaret Moralnego Niepokoju na Dzień Kobiet

Plakat najnowszego programu Kabaretu Moralnego Niepokoju. / Fot. materiał promocyjny"Jerzyk dzisiaj nie pije" to najnowszy program Kabaretu Moralnego Niepokoju, w skład którego wchodzi znana m.in. z serialu "Złotopolscy" czy "Przyjaciółki" Magdalena Stużyńska. Spektakl, którego oficjalna premiera odbyła się w listopadzie 2014 roku, jest typowym dla warszawskiej grupy zbiorem skeczy i piosenek, które tworzą panoramę współczesnej Polski i Polaków. Bywa inteligentnie, bez przerwy za to jest śmiesznie. Co więcej, spektakl jest na tyle kulturalny (jedno nieładne słowo na prawie dwie godziny programu), że można przyjść z dziećmi. Grupie towarzyszą na scenie żywi muzycy, czyli zespół "Gwiazda z zagranicy". Kabaret Moralnego Niepokoju wystąpi 8 marca 2015 r. o godz. 15 w hali widowiskowo - sportowej. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w następujących miejscach: hala MOSiR, ul. Świętokrzyska 11, BWA, ul. Siennieńska 54 tel. /41/ 263 20 48, pływalnia "Rawszczyzna" ul. Mickiewicza, www.biletynakabaret. pl. Informacje i zamówienia zbiorowe u organizatora: 601500545.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.