Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski: Zimowa pomoc dla bezdomnych

Niskie temperatury, które panują w Polsce od kilku dni, stawiają w najtrudniejszej sytuacji osoby bezdomne, pozbawione schronienia i ciepłego posiłku. W Ostrowcu Świętokrzyskim z myślą o nich zainicjowano akcję "Zima".

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim, który koordynuje tę akcję zaopatruje potrzebujących w opał, żywność i leki. Udzielana jest także pomoc w naprawie pieców i systemów grzewczych w domach i mieszkaniach podopiecznych. Osoby w trudnej sytuacji mogą też korzystać z posiłków wydawanych w stołówce MOPS - u (do niepełnosprawnych i chorych są one dowożone).

Komendant Straży Miejskiej, Andrzej Kaniewski, zlecił swoim funkcjonariuszom stałe patrolowanie miejsc, w których zazwyczaj przebywają bezdomni. Na terenie miasta jest ich blisko dwadzieścia, między innymi dworce, tereny przydworcowe, kanały ciepłownicze i ogródki działkowe. Strażnicy miejscy chodzą tam wraz z policjantami. Nie wszyscy bezdomni przyjmują oferowaną im pomoc, więc zostają tylko poinformowani o możliwości skorzystania z takiej opieki podczas fali mrozów niosących zagrożenie dla ich zdrowia i życia.

Noclegownia dla bezdomnych w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakOsoby znajdujące się w skrajnie niebezpiecznej sytuacji są przewożone przez policjantów i strażników miejskich do noclegowni przy ulicy Zielonej prowadzonej przez Polski Komitet Pomocy Społecznej. Dysponuje ona 20 miejscami, a w razie potrzeby dostawiane są dodatkowe łóżka, by potrzebujący mogli w cieple przespać kolejną noc. Warunkiem pobytu w noclegowni jest bycie trzeźwym. Pewnym mankamentem jest fakt, iż w noclegowni można przebywać tylko nocą i przed południem. Od godziny 14 dla bezdomnych wydawane są obiady w stołówce MOPS - u w Osiedlu Pułanki. Pracownicy noclegowni w Ostrowcu Świętokrzyskim zapewniają, iż w przypadku jeszcze większego spadku temperatur, ich podopieczni nie będą musieli opuszczać w dzień ciepłego pomieszczenia.

Policja i Straż Miejska w Ostrowcu Świętokrzyskim proszą wszystkich mieszkańców miasta o zgłaszanie wszelkich informacji o osobach potrzebujących pomocy, dzwoniąc pod numery alarmowe 112 lub 997.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Podaruj termos, będą mieli ciepłą herbatę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro potrafimy się jednoczyć w czas świąt i innych imprez charytatywnych, zmobilizujmy się w ten ciężki czas dla bezdomnych.
Zwróćmy szczególną uwagę na osoby drzemiące na klatkach schodowych przystankach autobusowych czy śmietnikach.
Nie proponuję żeby zabierać ich do własnego domu ale natychmiast zgłaszać na policję, straż miejską. Przypilnujmy naszego zgłoszenia podając zziębniętej osobie gorący termofor jeśli to jest blisko naszego domu. Powie ktoś że to głupi pomysł a ja tak kiedyś zrobiłem i człowiek przeżył. Teraz jak mnie spotyka zawsze mi dziękuje i życzy dużo zdrowia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.