Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17419 miejsce

Ostrowiec Świętokrzyski. "Złodziej" w kinie Etiuda

Zapowiadany (także na łamach Wiadomości 24.pl) spektakl "Showbizz", który miał się odbyć 22 lutego 2015 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim został odwołany. W zamian Miejskie Centrum Kultury zaprasza na przedstawienie "Złodziej" Erica Chapella.

W spektaklu występują: Izabela Kuna, Cezary Żak, Renata Dancewicz, Leszek Lichota i Rafał Królikowski. / Fot. materiał reklamowy Agencji CertusOgromnym atutem tej komedii kryminalnej jest jej doborowa obsada aktorska. Reżyser przedstawienia, Cezary Żak, tytułową rolę powierzył... sobie. Oprócz niego w sztuce Erica Chapella w tłumaczeniu Elżbiety Woźniak występują: Renata Dancewicz, Izabela Kuna, Rafał Królikowski i Leszek Lichota. Scenografię do produkcji Agencji Artystycznej Certus (premiera ogólnopolska odbyła się 5 października 2014 r. w Filharmonii Częstochowskiej) przygotował Maciej Chojnacki, kostiumy - Sylwester Krupiński; w spektaklu wykorzystano muzykę Krzysztofa Komedy.

Akcja "Złodzieja" dzieje się w typowym brytyjskim domu za miastem. Późnym wieczorem jego gospodarze wracają wraz zPlakat do spektaklu Złodziej. / Fot. materiał reklamowy Agencji Certus przyjaciółmi z przyjęcia. Przyłapują na gorącym uczynku tytułowego złodzieja. Nie jest to jednak typowy przedstawiciel tej "grupy zawodowej". Opryszek kreowany przez Cezarego Żaka budzi raczej sympatię, a przy tym ma psychologiczne zacięcie. Przeszukując dom, poznał najskrytsze tajemnice jego lokatorów, czym spowoduje diametralne zmiany we wzajemnych stosunkach mieszkańców. Na dodatek okaże się, że nie jest jedynym... złodziejem w tym towarzystwie. Poza znakomitą obsadą walorem spektaklu są błyskotliwe dialogi, skrzące się dowcipem, niespodziewane zwroty akcji i nieoczekiwany finał.

Przedstawienie rozpocznie się w niedzielę, 22 lutego br. o godzinie 16 w sali kina Etiuda. Bilety w cenie 50 i 70 złotych są do nabycia w Miejskim Centrum Kultury (wejście od ulicy Polnej). Wejściówki nabyte wcześniej na odwołany spektakl "Showbizz" można zwrócić lub wymienić na upoważniające do obejrzenia "Złodzieja".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.