Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10006 miejsce

Ostrowiec Świętokrzyski. Zobacz ile zarobi prezydent i radni

Na ostatniej sesji, będącej jednocześnie jedną z pierwszych w nowej, VI kadencji, radni Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego zajęli się sprawami bardzo przyziemnymi, a mianowicie ustaleniem wysokości swoich diet i zarobków Prezydenta Miasta.

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Wilczyński podczas wigilijnego spotkania z mieszkańcami miasta. / Fot. Krzysztof KrzakW efekcie tych obrad i nowych przepisów regulujących zasady określania wysokości zarobków pracowników samorządowych wyższego szczebla, Jarosław Wilczyński, rozpoczynający drugą kadencję na stanowisku Prezydenta Miasta otrzymywać będzie w nadchodzącym roku pensję miesięczną w wysokości 12 364 złotych brutto, czyli o 100 złotych mniej niż dotychczas. W skład poborów prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego wchodzi wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 6200 zł, dodatek funkcyjny - 1875 zł, siedemnastoprocentowy dodatek stażowy oraz dodatek specjalny w wysokości 40 proc. pensji zasadniczej i dodatku funkcyjnego. Pensje wiceprezydentów miasta: Jarosława Górczyńskiego i Pawła Górniaka kształtują się na poziomie 11 319,75 zł miesięcznie (brutto).

Obniżeniu uległy także diety radnych Rady Miasta stanowiących jej prezydium. Stało się tak dlatego, że obniżona została o blisko 70 złotych kwota bazowa służąca do obliczania diet. I tak, przewodniczący Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Janusz Wojciech Kotasiak, będzie otrzymywał 1987,27 złotych, a wiceprzewodniczący (Barbara Buszkiewicz i Waldemar Kacuga) po 1788,54 zł.

Zyskają natomiast szeregowi radni miejscy oraz ci z nich, którzy pełnić będą funkcje przewodniczących komisji problemowych lub ich zastępców. Jako że diety ostrowieckich radnych nie były podnoszone od ośmiu lat, Rada Miasta zdecydowała, iż w obecnej kadencji będą one wyższe o 5 proc. Każdy radny miejski w Ostrowcu otrzyma zatem 1391,09 zł, przewodniczący komisji - 1689,18 zł, a zastępca - 1490,45 zł miesięcznie. Dodajmy, że diety radnych nie podlegają opodatkowaniu.

W najbliższy czwartek, 30 grudnia 2010 roku Rada Miasta zbierze się ponownie, by zatwierdzić budżet Ostrowca Świętokrzyskiego na 2011 rok.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

piotr nowak
  • piotr nowak
  • 06.04.2011 00:20

weście się wkońcu za to kszo a nie sprzedajecie komuś nasz klub bo mamy ładny stadion i możemy grać w ekstraklasie a nie gnić tyle czasu w tej pierwszej lidze i przezwas niema kibiców bo spszedaliście kszo hańba

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuł pochodzi od Redakcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba by pomyśleć czy nie dołączyć np. do radnych :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polska A
  • Polska A
  • 28.12.2010 17:52

Polska A pozdrawia Polskie Be.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.