Facebook Google+ Twitter

Ostrowiec Świętokrzyski. Zumbathon w Twiście

Trafionym pomysłem okazało się zorganizowanie I Bezpłatnego Maratonu Zumby, który odbył się 31 stycznia 2015 roku w Studiu Tańca Twist Anny i Grzegorza Podsiadłych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Uczestniczki maratonu zumby w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakCiesząca się coraz większą popularnością zumba to taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Został opracowany przez tancerza i choreografa Alberto "Beto" Pereza w Kolumbii w latach 90. XX wieku. Definicja zamieszczona w Wikipedii informuje, że zawiera w sobie elementy tańca i aerobiku, a jej choreografia łączy hip -hop, soca, samba, salsa, merengue, mambo, sztuki walki oraz elementy Bollywood i tańca brzucha. Nic więc dziwnego, że to same niewiasty w różnym wieku skorzystały z zaproszenia organizatorów, by przy okazji świetnej zabawy w karaibskich, żywiołowych rytmach zgubić kilka zimowych, zbędnych kalorii i w sobotnie południe stawiły się nad wyraz licznie w sali treningowej Studia Tańca Twist, które z ogromnym powodzeniem zajmuje się propagowaniem sztuki tanecznej już od ćwierćwiecza.Zajęcia prowadzą: Agnieszka Fornalska i Karol Kruk. / Fot. Krzysztof Krzak

A tu zajęli się nimi profesjonaliści ze studia sportowego o kierunku taniec La Malanga Dance Group, które od 2013 roku działa w Kielcach. Jego tancerze mają na swoim koncie wiele sukcesów w turniejach i pokazach tanecznych, posiadają też - mimo młodego wieku - spore doświadczenie w prowadzeniu kursów i grup tanecznych w kilku miastach Kielecczyzny. W ostatnim dniu stycznia do Ostrowca Świętokrzyskiego przyjechali: Agnieszka Fornalska, Aleksandra Małota, Jedna z prowadzących maraton, Katarzyna Łataś. / Fot. Krzysztof KrzakKatarzyna Łataś i Karol Kruk. Dwoje wymienionych na końcu tancerzy stanowi także parę konkursową, która może pochwalić się nie tylko znakomitymi umiejętnościami tanecznymi, ale i tytułami mistrzowskimi w tańcach karaibskich. Przekonali się o tym uczestnicy i obserwatorzy ostrowieckiego zumbathonu podczas specjalnego pokazu, będącego urozmaiceniem i przerywnikiem w intensywnych trzygodzinnych zajęciach. Zaprezentowali się także tancerze turniejowej grupy "Shake&Flow", którą w ostrowieckim Twiście prowadzi Agnieszka Fornalska oraz podopieczni Grzegorza Podsiadłego trenujący tańce latynoamerykańskie.W przerwie maratonu wystąpili tancerze Studia Tańca Twist. / Fot. Krzysztof Krzak

3 i 5 lutego br. w Studiu Tańca Twist odbędą się kolejne bezpłatne zajęcia "XII Zimowej Akademii Tańca", którą szkoła Podsiadłych organizuje wspólnie z Miejskim Centrum Kultury: we wtorek w godzinach 16.30 - 17.15 odbędą się zajęcia dla dzieci z klas I - IV, a w czwartek, w godzinach 18.30 - 19.30, swoje zajęcia będą mieli dorośli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Aha, w bardzo ciekawy sposób opisana relacja z powyższego wydarzenia:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetna forma ruchu.
Małe uzupełnienie.
BETO zapomniał na swoje zajęcia aerobowe muzyki, dlatego zabrał z auta ulubione rytmy latino i ... w rytm tej energicznej muzyki rozpoczął improwizację. Tak więc zumba to kwestia przypadku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.