Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18280 miejsce

Ostrowiecka "Szansa" miała się czym pochwalić!

Warsztat Terapii Zajęciowej przy ulicy Żabiej w Ostrowcu Świętokrzyskim gościł we wtorek, 7 lutego 2017 roku wyjątkowych gości z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, którzy mogli naocznie poznać bazę i dokonania placówki.

Podczas spotkania w Warsztacie Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Szansa w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimOkazją do wizyty pracowników Departamentu Pożytku Publicznego i Ekonomii Społecznej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie był otwarty panel dyskusyjny dotyczący ekonomii społecznej i działalności warsztatów terapii zajęciowej. Uczestnicy pracowni komputerowej Warsztatu Terapii Zajęciowej "Szansa" w Ostrowcu Świętokrzyskim pod kierunkiem Remigiusza Woźniaka przygotowała prezentację dotyczącą historii powstania i działalności placówki przy ulicy Żabiej. A osiągnięcia ostrowieckiego WTZ kierowanego przez Roberta Rogalę (który również prezentował dokonania), są niebagatelne, o czym czytelnicy Wiadomości 24.pl są informowani na bieżąco. Obejmują one osiągnięcia rękodzielnicze, które można kupić w siedzibie warsztatu, na wielu miejskich festynach i kiermaszach; sukcesy na olimpiadach specjalnych odbywających się w Polsce i poza jej granicami, a także aktywny udział w wielu akcjach społecznych, mających na celu pomoc potrzebującym (m.in. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy). Podczas spotkania w Warsztacie Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Szansa w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA w Ostrowcu Świętokrzyskim

Po prezentacji wywiązała się trwająca ponad dwie godziny dyskusja na temat tak szerokiej działalności warsztatu i oferty skierowanej przez Stowarzyszenie Szansa do podopiecznych. Goście naocznie mogli zapoznać się jak funkcjonuje ostrowiecka placówka poprzez odwiedzenie każdej pracowni i zapoznanie się z charakterem jej działalności. Na zakończenie spotkania wszyscy biorący w nim udział otrzymali płyty z przedstawionym materiałem oraz pamiątkę z pobytu w warsztacie, którą były kwiaty wykonane w pracowni modelarskiej i bukieciarstwa. Spotkaniu towarzyszył także słodki poczęstunek przygotowany przez pracownię gospodarstwa domowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mam nadzieję, że spotkanie zaowocuje konkretną, wymierną pomocą dla ostrowieckiej Szansy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.