Facebook Google+ Twitter

Ostrowiecka SZANSA na zawodach w Zakopanem

- Zawody Olimpiad Specjalnych to nie tylko sport. Do Zakopanego, gdzie organizowane były zawody zjechali się organizatorzy z Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska - Świętokrzyskie, którzy mają doświadczenie w organizowaniu tego typu imprez - mówi Remigiusz Woźniak, wiceprezes Stowarzyszenia „SZANSA”. Od 4 do 14 marca w Zakopanem odbywał się zimowy obóz przygotowawczy oraz ogólnopolskie zimowe zawody Olimpiad Specjalnych.

Paweł Menducki z ostrowieckiej SZANSY składa przysięgę. / Fot. Stowarzyszenie SZANSAW obozie przygotowawczym wzięło udział 14 osób, członków Stowarzyszenia na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA", jeżdżących na nartach. Zawodnicy trenowali na stokach w Jurgowie, Suchem oraz na Nosalu. Ostatecznie na VI Ogólnopolski Mityng w Narciarstwie Zjazdowym i IV Ogólnopolski Mityng w Łyżwiarstwie Szybkim Olimpiad Specjalnych Zakopane, Nowy Targ, Suche zostało zakwalifikowanych aż 8 członków Klubu Olimpiad Specjalnych "SZANSA", który funkcjonuje przy Stowarzyszeniu "SZANSA" w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W VI Ogólnopolskim Mityngu w Narciarstwie Zjazdowym wzięło udział 3 zawodników ostrowieckiej "SZANSY": Paweł Dunal, Marcin Dunal oraz Paweł Menducki oraz pięć osób obsługujących tę imprezę.Marcin Dunal podczas zjazdu. / Fot. Stowarzyszenie SZANSA

Marcin Dunal na podium. / Fot. Stowarzyszenie SZANSANarciarze wzięli udział w Super Slalomie Gigancie, gdzie liczył się czas tylko jednego przejazdu. - Zawodnicy "SZANSY" pojechali na całego w swoich grupach sprawnościowych. Marcin Dunal wywalczył złoty medal, Paweł Menducki srebrny medal, natomiast Paweł Dunal niestety nie zmieścił się w jednej z bramek pod koniec trasy i otrzymał tzw. wstążkę za udział – informuje Wiadomości 24.pl Remigiusz Woźniak, wiceprezes Stowarzyszenia „SZANSA”.

Zwycięski zjazd Pawła Menduckiego. / Fot. Stowarzyszenie SZANSADużo lepiej poszło w Slalomie Gigancie, gdzie liczył się łączny czas dwóch przejazdów. Tu Paweł Menducki wywalczył złoty medal, Marcin Dunal zdobył srebrny medal, a Paweł Dunal - brązowy.Radość Pawła Menduckiego ze zwycięstwa w slalomie gigancie. / Fot. Stowarzyszenie SZANSA
Największą satysfakcją Warsztatu Terapii zajęciowej jest to, że zawodnicy "SZANSY" w kilka sezonów dołączyli do najlepszych grup sprawnościowych narciarzy już nie tylko w województwie świętokrzyskim, ale i w całej Polsce.

- Zawody Olimpiad Specjalnych to nie tylko sport. Do Zakopanego, gdzie organizowane były zawody zjechali się organizatorzy z Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska - Świętokrzyskie, którzy mają doświadczenie w organizowaniu tego typu imprez - powiedział Remigiusz Woźniak. – Organizacja tej imprezy to duże wyzwanie. Dlatego zaproszeni zostaliśmy do pracy w różnych komisjach, bez których taka impreza o tak dużym zasięgu nie mogłyby się odbyć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.