Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2541 miejsce

Ostrowiecka SZANSA realizuje europejski projekt

W dniach 16 -20 października 2013 roku odbyło się pierwsze spotkanie robocze uczestników projektu pt. „EUROPEAN CITIZEN TODAY" - w ramach programu Grundtvig „Uczenie się przez całe życie".

Spotkanie uczestników projektu Grundtvig. / Fot. Stowarzyszenie SZANSA- Sam pomysł udziału w projekcie zrodził się jakiś czas temu, gdy pracowałem w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii przy ulicy Sienkiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim, biorąc czynny udział w projektach Comenius i Grundtvig prowadzonych przez dyrektora Zdzisława Kluska – powiedział Remigiusz Woźniak, wiceprezes Stowarzyszenia „SZANSA", koordynator projektu Grundtvig „EUROPEAN CITIZEN TODAY". – Kiedyś w rozmowie padło stwierdzenie, że fajnie by było napisać taki wniosek dla „SZANSY" i po ogłoszeniu naboru przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, Narodową Agencję Programu "Uczenie się przez całe życie" w Warszawie zaczęły się przygotowania do złożenia aplikacji. Wielka w tym zasługa dyrektora MOS, Zdzisława Kluska, który po swoich doświadczeniach w poprzednich projektach pomógł nam zebrać partnerów i napisać wniosek. Po spełnieniu wszystkich formalności w styczniu 2013 roku został złożony wniosek i zgodnie z harmonogramem konkursu wyniki oceny wniosku miały zostać umieszczone na stronie internetowej w terminie nie późniejszym niż 6 miesięcy od terminu złożenia wniosku. Jakże wielka była radość po otrzymaniu informacji, że wniosek „SZANSY" uzyskał odpowiednią liczbę punktów i można będzie realizować założone cele.Spotkanie robocze w Hiszpanii. / Fot. Stowarzyszenie SZANSA

Jak się okazało w projekcie, w którym jest Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA" znajduje się sześciu partnerów: Rumunia, Portugalia, Cypr, Włochy, Hiszpania, Polska, co oznacza, że należy tak logistycznie rozplanować mobilności, wydarzenia i inne akcje w ramach „Grundtviga", aby spełnić wszystkie wymogi merytoryczne oraz ekonomiczne.
- Według wytycznych projektu musimy wykazać minimum 12 tzw. „mobilności", czyli wyjazdów zagranicznych –dodaje Remigiusz Woźniak. – Oczywiście będziemy chcieli wykonać ich więcej, ale nie jesteśmy w stanie w tym momencie określić ilości osób, które wyjadą do partnerów, ponieważ trzeba spełnić wiele kryteriów, łącznie z podstawową znajomością języka angielskiego. Oczywiście bardzo ważną kwestią jest aspekt ekonomiczny, który niestety musimy bardzo brać pod uwagę.
Po wymianie korespondencji mailowej okazało się, że pierwsze spotkanie odbędzie się u koordynatora projektu Hiszpanów w Santa Cruz de Tenerife.

Spotkanie uczestników Grundtviga w Hiszpanii. / Fot. Stowarzyszenie SZANSAW ramach projektu będą realizowane m.in następujące działania: spotkania partnerów projektu i seminaria dla wszystkich instytucji zaangażowanych w projekt partnerski, wyjazdy do organizacji partnerskich kadry i dorosłych słuchaczy uczestniczących w projekcie, wymiana doświadczeń i dobrych praktyk, z wykorzystaniem odpowiednich środków, a szczególnie z wykorzystaniem technologii informacyjno - komunikacyjnych (np. strony internetowe, e-mail, portale społecznościowe), różnego rodzaju warsztaty, np. językowe, komputerowe, fotograficzne, historyczne, rękodzielnictwa, artystyczne, techniczne, muzyczne, ekologiczne, prozdrowotne, społeczne oraz zajęcia sportowe, organizowanie wystaw, opracowywanie, publikowanie i rozpowszechnianie materiałów i dokumentacji dotyczących działań prowadzonych w ramach współpracy, rozpowszechnianie doświadczeń i efektów projektu.

Wszyscy uczestnicy Projektu Partnerskiego „Grundtvig" pt. „EUROPEAN CITIZEN TODAY" rozpoczęli swój pobyt od uroczystego spotkania w tamtejszym Urzędzie Miasta z Burmistrzem. W ramach promocji naszego powiatu i gminy pan D. José M. Esparza Bermúdez otrzymał informatory o powiecie ostrowieckim i gminie Ostrowiec oraz okazjonalny, pamiątkowy kubek Stowarzyszenia "SZANSA". Powiedział, że z dumą go postawi obok innych ze swojej kolekcji. Po uroczystości rozpoczęło się spotkanie partnerów i ustalanie harmonogramu oraz przydzielanie zadań dla poszczególnych organizacji. Okazało się, że wszyscy partnerzy byli fantastycznie przygotowani do spotkania i każdy wie, co chce robić i za co odpowiadać w projekcie, więc spotkanie okazało się bardzo owocne. Po ustaleniach uczestnicy projektu podjęli się zaprojektowania i wykonania projektowej ulotki oraz kalendarza. Niesamowitym przeżyciem był udział w Międzynarodowej Konferencji w celu promowania czytania – pisania, podczas którego po informacji, że na sali są przedstawiciele innych krajów rozległy się brawa dla gości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Tak, masz rację, wspaniali, ofiarni, przedsiębiorczy i zdolni !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu, to są fantastyczni ludzie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Składam szczere gratulacje i życzę pomyślności tym wszystkim ludziom, którzy "...są niezmordowani i mają tyle pomysłów !..." Wspaniała inicjatywa - aż serce się cieszy, kiedy człowiek czyta takie materiały. Oby ich było jak najwięcej !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.