Facebook Google+ Twitter

Ostrowiecka SZANSA w Górach Stołowych

W dniach 6 – 9 października 2014 roku Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" przy ulicy Żabiej w Ostrowcu Świętokrzyskim zorganizowało imprezę turystyczno - rekreacyjną "Góry Stołowe".

Uczestnicy imprezy w Olsztynie na terenie Jury Krakowsko - Częstochowskiej. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSAWycieczka w piękne, szczególnie jesienią, Góry Stołowe spotkała się z dużym zainteresowaniem i ostatecznie wzięło w niej udział aż 97 osób. Były to osoby niepełnosprawne, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, członkowie Stowarzyszenia "SZANSA". W ramach integracji zaproszone zostały osoby ze Środowiskowego Domu Samopomocy przy ulicy Focha.Na wiceprezesa Stowarzyszenia SZANSA, Remigiusza Woźniaka, zawsze można liczyć. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA

- Przygotowania do wyjazdu tak wielkiej ilości osób trwały już od dłuższego czasu – powiedział Remigiusz Woźniak, wiceprezes Stowarzyszenia "SZANSA". – Osobą, która podjęła się organizacji wycieczki w Góry Stołowe był Robert Rogala, pomysłodawca tego ogromnego i skomplikowanego logistycznie przedsięwzięcia.

W Rezerwacie Błędne Skały. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSAPo przyjeździe na miejsce okazało się, że remontowana jest jedyna droga, która prowadzi do Rezerwatu „Błędne Skały” i zwiedzanie stoi pod bardzo dużym znakiem zapytania, ponieważ prawie połowa uczestników nie dałaby rady wejść na górę. Okazało się, że są na tym świecie jeszcze ludzie, którym los osób niepełnosprawnych nie jest obcy i po rozmowach kierownika wycieczki, Roberta Rogali, z Dyrekcją Parku Narodowego w Górach Stołowych uczestnicy wycieczki uzyskali pozwolenie na wjazd dwóch autokarów i busa przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych.

W bogatym programie wycieczki uczestnicy mieli możliwość zobaczyć Rezerwat "Błędne Skały", Kaplicę Czaszek, Kudowę Zdrój, Sztolnie z czasów II wojny światowej w Walimiu , Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wambierzycach, które specjalnie dla uczestników z "SZANSY" zostało oświetlone ponad 1300 żarówkami. Oczywiście nie zabrakło prawdziwego ogniska z kiełbaskami, grilla oraz dyskoteki z DJ’em.Nie obyło się bez ogniska... / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA

Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zobaczenia miejsca, gdzie kiedyś było przejście graniczne w Tłumaczowie i zrobić okolicznościowe zakupy po stronie czeskiej.

Kierownik wycieczki, Robert Rogala, z biletami wstępu do Błędnych Skał. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA- Mimo wieloletniego doświadczenia w organizowaniu wszelkiego rodzaju imprez turystycznych było to duże wyzwanie – powiedział Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "SZANSA". – Zapanowanie nad blisko stuosobową grupą nie należało do najłatwiejszych zadań, ale wszystko się udało i program wyjazdu został zrealizowany w 100 procentach. Bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom, na których zawsze możemy polegać podczas imprez organizowanych przez Stowarzyszenie "SZANSA".Pobyt w Górach Stołowych dostarczył wszystkim wiele radości. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA

Impreza dofinansowana była przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Jak zwykle po imprezach organizowanych przez Stowarzyszenie "SZANSA" na stronie www.szansa.onecik.pl można zobaczyć bardzo bogatą galerię zdjęć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.