Facebook Google+ Twitter

Ostrowiecka SZANSA z nominacjami na PRE-GAMES w Austrii

W dniach 10-15 stycznia 2016 roku w Austrii odbędzie się PRE-GAMES 2016, w której wystartuje 1000 zawodników Olimpiad Specjalnych osób z niepełnosprawnością intelektualną z całego świata, w tym także z Polski.

Od lewej: Paweł Dunal, Remigiusz Woźniak i Marcin Dunal z powołaniami na PRE-Games 2016 w Austrii. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA z Ostrowca ŚwiętokrzyskiegoStowarzyszenie Olimpiady Specjalne - Polska będzie reprezentowane przez Oddział Regionalny - Świętokrzyskie. Jest to próba generalna przed XI Światowymi Zimowymi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych które odbędą się w 2017 roku w Austrii i jednocześnie największa impreza dla osób niepełnosprawnych. Skład reprezentacji to 6 zawodników, dwóch trenerów i kierownik ekipy. Zawodnicy będą brali udział w konkurencji łyżwiarstwo szybkie na różnych dystansach. Do tej pory największą imprezą, w jakiej brał udział zawodnik "Szansy" były X Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w PyeongChang w 2013 r. i (także w łyżwiarstwie szybkim), gdzie Polskę reprezentował Paweł Menducki z Ostrowca Świętokrzyskiego. Widać więc, że trenerzy ostrowieckiej "Szansy" potrafią wydobyć ze swoich zawodników to, co w nich najlepsze.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że Marcin Dunal i Paweł Dunal, zawodnicy "Szansy" będą reprezentowali nasz kraj podczas tak wielkiej imprezy – powiedział Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "Szansa". – Oprócz zawodników nominację na kierownika ekipy otrzymał Remigiusz Woźniak, który dla sportu osób niepełnosprawnych w ostatnim okresie oddał całe swoje serce i życie zarówno zawodowe, jak i prywatne. Fajnie, że władze Olimpiad Specjalnych doceniły jego zaangażowanie i nominowały go na tą funkcję.

W skład reprezentacji w łyżwiarstwie szybkim wchodzą: Rafał Mróz, Ernest Jasik, Justyna Salwa z Klubu Olimpiad Specjalnych "Tornado" Skarżysko-Kamienna, Paweł Dunal, Marcin Dunal z Klubu OS "Szansa" Ostrowiec Świętokrzyski, Szczepan Witek z Klubu OS "Grom" Busko-Zdrój. Trenerami będą Agnieszka Czerwonka i Krzysztof Ocias ze skarżyskiego Klubu OS "Tornado".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.