Facebook Google+ Twitter

Ostrowiecka SZANSA z wizytą w krainie Draculi

Od 25 do 29 marca 2015 roku zorganizowano spotkanie robocze w ramach projektu Grundtvig "EUROPEAN CITIZEN TODAY - Uczenie się przez całe życie", którego uczestnikiem projektu jest m.in. Stowarzyszenie SZANSA z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Logo programu Grundtviga. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSAMiejscem tego spotkania był Bukareszt, stolica Rumunii, jednego z uczestników projektu. - Tym razem Spotkanie uczestników projektu odbyło się w Bukareszcie. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSAkoordynatorzy projektu zaprosili do udziału w wyjeździe trzy osoby niepełnosprawne biorące czynny udział w projekcie - powiedział mediom Tomasz Przybysławski, jeden z opiekunów uczestników wyjazdu. – Najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem było losowanie z wszystkich osób, które brały udział w kursie języka niemieckiego, angielskiego, jak i zawodach sportowych.

Marcin Dunal, Piotr Datka i Piotr Modrzejewski w Muzeum Historii naturalnej im. Grigore Antipy w Bukareszcie. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSATym sposobem w ostatnim zagranicznym wyjeździe polskich uczestników projektu Grundtviga wzięło udział trzech uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu SZANSA: Piotr Datka, Marcin Dunal i Piotr Modrzejewski. Opiekę nad nimi sprawowała kadra w składzie: Tomasz Przybysławski, Marta Walczyk oraz Remigiusz Woźniak.

- Spotkanie wszystkich uczestników międzynarodowego projektu odbyło się w siedzibie Scoala Gimnaziala Maria Rosetti w Bukareszcie. W spotkaniu nie zabrakło oczywiście innych partnerów biorących udział w projekcie. Obecni byli partnerzy z Hiszpanii, Cypru, Włoch oraz oczywiście gospodarze Rumunii – mówi Remigiusz Woźniak, wiceprezesOstrowiecka SZANSA w Muzeum Historii Naturalnej w Bukareszcie. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA Stowarzyszenia SZANSA, koordynator projektu. - Spotkania w poszczególnych krajach mają na celu przede wszystkim wspólne spotkania integrujące, przedstawienie zakresu zrealizowanych zadań w ramach projektu, na przykład w formie prezentacji multimedialnej. Na koniec precyzowane są plany i zamierzenia do realizacji przez poszczególnych partnerów projektu na kolejne miesiące.

W Muzeum Wsi Rumuńskiej w Bukareszcie. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSAWizyty u partnerów to również poznanie miejscowej kuchni, obyczajów i tradycji. Nie sposób być w Bukareszcie i nie zwiedzić miejsc wartych uwagi. Zwiedziliśmy Muzeum Wsi Rumuńskiej, Muzeum Historii Naturalnej im. Grigore Antipy oraz Pałac Parlamentu w Bukareszcie, który jak się okazało jest jednym z największych budynków na świecie. Wizyty w kościołach, zwiedzanie ponad 200-letniego parku oraz starego miasta wywarły na ostrowieckich uczestnikach projektu niezapomniane wrażenia i doznania. W bukaresztańskim Pałacu Parlamentu. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA

- Nasz team, czyli członkowie Stowarzyszenia SZANSA, tradycyjnie już obdarowali swoich zagranicznych kolegów i przyjaciół drobnymi upominkami zaprojektowanymi i ręcznie wykonanymi przez osoby niepełnosprawne w ramach terapii zajęciowej - powiedziała Marta Walczyk, opiekunka podczas wyjazdu. - Tradycyjnym już elementem wręczania upominków był fakt, że to właśnie osoby niepełnosprawne przekazywały okolicznościowe drewniane kwiatki.Piotr Modrzejewski z ostrowieckiej SZANSY przekazuje prezent przedstawicielce gospodarzy. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA

- Rok 2015 upływa dla nas niesamowicie pracowicie i co chwilę dostarcza nowe wyzwania. Za nami jest 15-lecie istnienia Warsztatu Terapii Zajęciowej, a już od 18 do 21 maja 2015 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim szykuje się niesamowite wydarzenie, czyli ostatnie spotkanie podsumowujące projekt "European Citizen Today" - podsumowuje Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu SZANSA. - Od kilku tygodni trwają już przygotowania do tego spotkania zarówno pod względem logistycznym jak i merytorycznym.

Tradycyjnie na stronie internetowej SZANSY pod adresem www.szansa.onecik.pl znajduje się bardzo bogata galeria zdjęć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.