Facebook Google+ Twitter

Ostrowieckie Prezentacje Teatralne już niebawem...

1 marca 2011 roku rusza sprzedaż biletów na poszczególne spektakle kolejnych Ostrowieckich Prezentacji Teatralnych organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniach 21 - 23 marca br.

Plakat Ostrowieckich Prezentacji Teatralnych. / Fot. www.mck.ostrowiec.plJuż choćby pobieżny przegląd repertuaru tegorocznych OPT pozwala stwierdzić, iż organizatorzy postawili na humor inteligentny, wyrafinowany, poparty dobrym materiałem literackim i kunsztem aktorskim.

Dwa, spośród trzech spektakli, pochodzą z repertuaru Teatru Bagatela w Krakowie. To artyści tego teatru: Aleksandra Godlewska, Przemysław Redkowski / Marcin Kobierski, Wojciech Leonowicz / Adam Szarek, Przemysław Branny / Przemysław Redkowski, Łukasz Żurek i Ewa Mitoń, w poniedziałek, 21 marca o godzinie 17 wystąpią w komedii kryminalnej "Szalone nożyczki" Paula Pörtnera. Wyreżyserował ją Marcin Sławiński, a scenografię przygotowała Joanna Schoen. Akcja sztuki dzieje się w salonie fryzjerskim pod nazwą tożsamą z tytułem, z którego ktoś ukradł nożyczki. Następnie zamordował nimi mieszkającą piętro wyżej, nad zakładem, pianistkę. Kto jest mordercą? W rozwiązaniu zagadki pomaga aktorom ... publiczność. Śledztwo trwa nawet w czasie antraktu. Nikt bowiem nie może opuścić kina Etiuda w Ostrowcu (tu grane będą wszystkie spektakle OPT), dopóki sprawca mordu nie zostanie wykryty i aresztowany. Zapowiada się niezwykle emocjonująca i wesoła (wszak to farsa!) zabawa. W Ameryce "Szalone nożyczki" grane są nieprzerwanie od ponad 20 lat, trafiły nawet do księgi rekordów Guinnessa. W Krakowie jej premiera odbyła się w kwietniu 2006 roku. Cena biletu: 50 złotych.

We wtorek, 22 marca, również o godz. 17 rozpocznie się spektakl zrealizowany na podstawie tekstu Woody'ego Allena "Seks nocy letniej" (film pod tym tytułem powstał w 1982 roku). Adaptacji dla potrzeb teatru dokonał Jurgen Fischer. Na scenę krakowskiego Teatru Bagatela Allenowską sztukę przeniósł Andrzej Majczak. Plakat do spektaklu "Seks nocy letniej". / Fot. www.mck.ostrowiec.pl
"Seks nocy letniej" to lekka komedia o miłości, zazdrości, seksie i świecie metafizycznym. Małżeństwo Andrew (Sebastian Oberc lub Adam Szarek) i Adriany (Anna Rokita lub Ewelina Starejki) przechodzi głęboki kryzys. Do posiadłości bohatera przyjeżdża kuzyn jego żony z narzeczoną - Ariel (w tej roli znana m.in. z seriali "Na dobre i na złe", "Tylko miłość" czy filmu "Joanna" - Urszula Grabowska). Okazuje się, że w przeszłości coś łączyło gospodarza z narzeczoną Leopolda (Dariusz Starczewski). W Ariel zakochuje się także Maxwell (Jakub Bohosiewicz - "Majka", "Pensjonat Pod Różą"), najbliższy przyjaciel Andrew; zaś Leopold ugania się za Dulcy (gra ją Karolina Chapko) - kochanką Maxwella. Jak się okazuje, wszyscy mają swoje tajemnice, niezrealizowane marzenia i oczekiwania. Cena biletu: 45 złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Karolina Majewska
  • Karolina Majewska
  • 01.03.2011 12:59

Program wydaje się bardzo ciekawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto skorzystać z ciekawych propozycji.5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* Sporo atrakcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.