Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21182 miejsce

Ostrowieckie Prezentacje Teatralne już w kwietniu

Ma stolica Warszawskie Spotkania Teatralne, ma i Ostrowiec Świętokrzyski swoje Ostrowieckie Prezentacje Teatralne. W miniony poniedziałek, 11 marca 2013 roku, ruszyła sprzedaż biletów na tegoroczne spektakle.

Organizator prezentacji, Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, zaprasza w kwietniu na dwa spektakle z ... ostrowieckim akcentem.
Scena z widowiska "Jeszcze nie pora nam spać" Grupy Rafała Kmity. / Fot. www.mck.ostrowiec.pl21 kwietnia 2013 r. (niedziela) o godzinie 16 w sali kina Etiuda wystąpi Grupa Rafała Kmity ze swoim dziwowiskiem kabaretowym "Jeszcze nie pora nam spać" według scenariusza i w reżyserii samego Rafała Kmity. Scenografię przygotowała Natalia Horak, muzykę skomponował Bolesław Rawski, a choreografia to praca Jarosława Stańka. Premiera spektaklu odbyła się rok temu w chorzowskim Teatrze Rozrywki. To literacko - muzyczny program kabaretowy, który w zabawny sposób ukazuje współczesny świat. Dwie godziny brawurowych skeczów i pięknych piosenek zapewni widzom zabawę na najwyższym poziomie. Grupa Rafała Kmity podbiła serca ostrowczan już w 2009 roku, gdy podczas Ostrowieckich Prezentacji Teatralnych zaprezentowała rewelacyjny spektakl "Aj waj! czyli historie z cynamonem". Tym razem miłośników teatru w Ostrowcu Świętokrzyskim czeka dodatkowa niespodzianka. Otóż w składzie Grupy Rafała Kmity pojawi się aktorka pochodząca z tego miasta, absolwentka krakowskiej PWST, Katarzyna Chlebny. Obok niej wystąpią: Arkadiusz Lipnicki, Piotr Plewa, Jacek Stefanik i Karol Wolski. Warto już dziś zarezerwować sobie bilet (cena 35 zł), dzwoniąc do MCK pod numer 41 247 65 80 lub po prostu go nabyć w sekretariacie centrum przy ulicy Siennieńskiej (wejście od ulicy Polnej).

Hubert Bronicki i Katarzyna Chlebny w spektaklu "Kryzysy albo historia miłosna". / Fot. www.mck.ostrowiec.plOstrowczanka, Katarzyna Chlebny, pojawi się też w drugim przedstawieniu granym w ramach tegorocznych Ostrowieckich Prezentacji Teatralnych. Będzie to sztuka współczesnego rumuńskiego dramaturga Mihaia Ignata "Kryzysy albo historia miłosna" w tłumaczeniu Joanny Kornaś. W tej duodramie męską rolę gra Hubert Bronicki, który jest również reżyserem spektaklu. Jego prapremiera odbyła się w katowickim Teatrze Rawa w 2011 roku. Scenografię zaprojektował Jeremi Astaszow, a kostiumy - Ewa Kubiak. Pewnego ranka bohaterowie budzą się nadzy w łóżku, nie pamiętają, co wydarzyło się minionej nocy. Nie pozostaje im nic innego jak... pobrać się, co też czynią. Po czym urządzają wspólnie mieszkanie. Są jak ogień i woda: ona uparta i stanowcza, on modelowy wręcz przykład pantoflarza. Po pewnym czasie dochodzi w ich związku do kryzysu, który jednakowoż autorzy przedstawienia prezentują w wersji komediowej. Jaki będzie finał? Bilet na ten spektakl, który zostanie wystawiony na scenie kina Etiuda w Ostrowcu Świętokrzyskim w poniedziałek, 22 kwietnia 2013 r. o godz. 18 kosztuje 20 zł i jest już do nabycia w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.